Elazığ İl Özel İdaresi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Elazığ İl Özel İdaresi ekipleri köy köy gezerek, iklim koşulları dolaylısıyla yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının, aç kalmaması için mama dağıtımına başladı.

Elazığ İl Özel İdaresi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Elazığ İl Özel İdaresi’ne bağlı ekipler, sokak hayvanları için yem dağıtımına başladı.

Başlatılan çalışma kapsamında; Elazığ İl Özel İdaresi ekipleri, köylerde 1 ton kedi maması, 2 ton köpek maması dağıtımı gerçekleştirecek

Sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacını karşılamak amacıyla mama dağıtımı yapan Elazığ İl Özel İdaresi ekipleri, zorlu iklim  şartlarında hayatta kalmaya çalışan sokak hayvanlarına  karşı duyarlılıklarını gösterirken, hayvan sevgisine dikkat çektiler.

“SAYIN VALİMİZ DR. ÖMER TORAMAN’IN TALİMATLARI DOĞRULTUSUNDA BÖYLE BİR GİRİŞİMDE BULUNUYORUZ”

İl Özel İdaresinden yapılan açıklamada, “Aynı dünyayı paylaştığımız hayvanların zorlu bir yaşam mücadelesi verdiklerini biliyoruz. İnancımıza göre tüm canlıların yaşamı kutsaldır. İl Özel İdaresi olarak hayvan sevgisine dikkat çekmek ve onların beslenmesine katkıda bulunmak amacıyla Sayın Valimiz Dr. Ömer Toraman’ın talimatları doğrultusunda böyle bir girişimde bulunuyoruz. Bu kapsamda temin ettiğimiz kedi ve köpek mamalarını görev alanımızda bulunan kırsal alanlara bırakmaya başladık” ifadelerinde bulunuldu.

İl Özel İdaresi ekipleri sorumluluk alanındaki tüm bölgelere sahipsiz hayvanlar için yiyecek dağıtımında bulunacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ali
Ali - 10 ay Önce

Yalan haber sadece kameraya show yapmak için ozel yapilmis haber. görüntü vermişler sadece. Defalarca aradım köylerde başıboş hayvan çok cogu ac hasta dedim bizim yapabileceğimiz bisey yok dediler.hatta sube muduru ile konuştum köylerdeki başıboş hayvanları sizin sorumluluğunda degil mi dedim evet bizim sorumluluğumuz biz bu güne kadar böyle bir işlem yapmadık dediler.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109