Elazığ İl Protokolü Ziyaretlerini Sürdürdü

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman ve beraberindeki heyet 2023 yılında Polis ve Jandarma uygulama noktalarını ziyaret ettiler.

Elazığ İl Protokolü Ziyaretlerini Sürdürdü

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman beraberindeki heyet ile birlikte 2023 yılının ilk dakikalarında vatandaşların güvenliği için görevi başında olan kahramanlarımızı ziyaret edecekler.

Vali Toraman ve beraberindekiler İlk olarak Hankendi Jandarma Yol Uygulama Noktası ziyaret ettiler.

TORAMAN: VATANDAŞLARIMIZA DAHA İYİ BİR HİZMET SUNMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Elazığ Valisi Dr. Toraman, “İnşallah 2023’e yarın itibariyle girmiş olacağız. Bizim için çok anlamlı bir yıl. Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 100. Yılına tekabül ediyor. Atalarımız Cumhuriyet’imizin ilelebet yaşaması için bizlere emanet ettiler. Gururluyuz, mutluyuz. Ecdadımıza layık olmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ikinci yüz yılı Türkiye yüz yılı ilan etti. Türkiye bugün ulaştığı nokta itibariyle dünyada siyasete yön veren etki eden güçlü bir ülke olarak ikinci yüz yılda da bu etkinliğini devam ettirecek inşallah. O yüzden çok çalışıyoruz. 2022 yılında ilimizin problemlerini çözmek için gayret gösterdik. Kronikleşmiş pek çok problemi çözüme kavuşturduk. 2023 yılında da ilimizin kalkınması için, vatandaşlarımıza daha iyi bir hizmet sunmak için çalışacağız. Bu günlerde vatandaşlarımızın huzuR içinde günlerini geçirmesi için çalışan personelimiz var. Kolluk kuvvetlerimizde bunlardan bir tanesi. Şu anda uygulama noktasındayız. Emniyet personelimiz vazifelerinin başındalar” ifadelerini kullandı.

ŞERİFOĞULLARI: ŞEHRİMİZİ GÜZEL YERLERE GETİRMEK ADINA ÇALIŞMALARIMIZI YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Şehrimiz adına kıymetli hizmetlerin hayata geçirildiği bir yılı geride bıraktık. Yeni heyecanla yeni yıla başlıyoruz. Türkiye 100 yılı mottosuyla bu yıla adım atıyoruz. Yerli ürünlerimizle, doğalgaz, petrol rezervimizle Türkiye yüz yılına daha emin adımlarla giriyoruz. Daha fazla çalışarak, daha fazla gayret ederek ilimiz ve ülkemiz için çalışacağız. Bizler yerelde hemşehrilerimizin taleplerini giderebilmek adına kültürden sanata, altyapıya kadar her türlü çalışmalar yapıyoruz. 2023 yılının Türkiye yüz yılın olmasının yanı sıra ilimizin de yüz yılı olacağına inanıyoruz. Harput’ta yaptığımız çalışmalarla, millet bahçelerimizle, parklarla birlikte şehrimizi daha müreffeh bir şehir olması için çalışıyoruz ve çalışacağız. Birliktelikle birlikte şehrimizi güzel yerlere getirmek adına çalışmalarımızı yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Elazığ Valisi Ömer Toraman’a, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ İl Jandarma Alay Komutanı Albay Murat Evren ve Elazığ İl Emniyet Müdürü Celal Sel eşlik etti.

Vali Dr. Toraman ve beraberindeki heyet daha sonra Abdullahpaşa Polis Merkezi amirliğini ziyaret ettiler.

Elazığ Valisi Toraman ve beraberlerindeki heyet; Cumhuriyet Meydanına ziyarette bulundular.

ŞERİFOĞULLARI: BUGÜN GELMİŞ OLDUĞUMUZ NOKTADA YÜZDE 85 ORANINDA PROJELERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Başkan Şerifoğulları, “Konserler yapılabilecek, afet anında sığınabilecek bir meydan yaptık. Adı da Cumhuriyet Meydanı oldu. Hemşehrilerimizden burayla ilgili dönüşler bizleri mutlu ediyor. Bizim seçim öncesi taahhüt etmiş olduğumuz 100 projemiz vardı. Bugün gelmiş olduğumuz noktada yüzde 85 oranında projelerimizi gerçekleştirdik. 2023 yılında ihalelerini gerçekleştireceğimiz projelerimiz mevcut. Biz sadece 100 başlıktaki projelere bağlı kalmıyoruz. Şehirde gezerken eksik gördüğümüz noktalarda da çalışma yapıyoruz. Hemşehrilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Şehrimize katkı sağlayacak her türlü projeyi hayata geçireceğiz" şeklinde ifade etti.

TORAMAN: GAZİ CADDESİ’NİN BAŞINDA DA SONUNDA DA BİR MEYDAN ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

Vali Dr. Toraman, “Meydanlar şehirlerin merkezleri. Elazığ o yönüyle şanslı. Cumhuriyet Meydanıyla birlikte çok önemli bir değere kavuşmuş oldu. Başkanımızı tebrik ediyoruz. Gazi Caddesi’nin başında da sonunda da bir meydan çalışması devam ediyor. Dolayısıyla Gazi Caddesi’nin her başında geniş bir alan olmuş olacak. Buralar canlıların olduğu mekanlar. Önemli mekanlar buralar. Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakıştı. Öğretmenevimiz de Valiliğimize tahsis oldu. Orada büyük bir hizmet olacak. Eski Hükümet Konağı’nın restorasyonunu bitirdik. Şimdi etnografya müzesi olması için çalışmaları yaptık. Bittiğinde orada müzemiz olacak. Öğretmenevi de fonksiyonla vatandaşlarımıza hizmet edecek. Güzel hizmetler oldu” diye ifade etti.

 Vali Dr. Toraman ve beraberindekiler İtfaiye Müdürlüğü ziyareti gerçekleştirdiler.

BAŞGÜN: TÜRKİYE’DE EKİPMAN YÖNÜYLE İLK 10 ŞEHİRDEN BİRİYİZ

Elazığ İtfaiye Müdürü İbrahim Başgün, “Rutin işlerimiz devam ediyor. Elazığ’da herhangi bir şehidimiz, can kaybımız yok. Geçen yılla bu yıl çalışmalarımız başa baş. 112’den sonra bir rahatlama oldu. Özellikle ilçelerdeki yangınlarda. Önceden sürekli ilçelere gidiyorduk. Bu sene 112 yönlendirdiği için ilçeler bu sene bize çok gelmedi. Sistem daha iyi ilerledi. Türkiye’de ekipman yönüyle ilk 10 şehirden biriyiz. O kapasiteye sahibiz. Allah’a hamt olsun, başkanımız sağ olsun” dedi.

TORAMAN: TEÇHİZATIMIZ, EKİPMANIMIZ İYİ

Vali Toraman, “İtfaiyenin varlığı güvence. Şimdi 112’yi arayarak tek numarada bunu da ifade edelim. Türkiye tek numaraya 112 numarasıyla geçti. Yangın olduğunda, emniyete, jandarmaya ulaşmak istediğinde, afet halinde, orman yangınında artık tek numara sağlıkla ilgili konularda 112’yi arayınca oradan ilgilisiyle irtibatlandırıyorlar. Teçhizatımız, ekipmanımız iyi” ifadelerine yer verdi.

ŞERİFOĞULLARI: ARKADAŞLARIMIZ GÖREVLERİNİ ÇOK İYİ YAPIYORLAR

Başkan Şerifoğulları, “Arkadaşlarımız görevlerini çok iyi yapıyorlar. Çok iyi bir konumdayız. Yeni yerleşim yerleriyle alakalı yeni yerlerimizin oluşması gerekiyor. Onun çalışmasını yapıyoruz. Güneykent Mahalle’miz çok büyüyeyecek. Şu anda orada 112’yi kullanıyoruz. Abdullahpaşa’da bir yerimiz var. Güneykent, Çatalçeşme, Çaydaçıra ile alakalı çalışma yapıyoruz” diye konuştu.

Akabinde Dr. Toraman ve beraberindeki heyet son olarak Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ni ziyaret ederek yeni yılın ilk bebeğini ziyaret ettiler.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2023, 00:52

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109