Elazığ Mahalli Müziğinin Üstatlarından Sabri Çavuş Anıldı

Elazığ Belediyesi ve Çaydaçıra Musiki Derneği tarafından düzenlenen programda mahalli müziğin ustalarından olan Sabri Çavuş anıldı.

Elazığ Mahalli Müziğinin Üstatlarından Sabri Çavuş Anıldı

Elazığ mahalli müziğinin usta ismi Sabri Çavuş, Elazığ Belediyesi ve Çaydaçıra Musiki Derneği ile ortaklaşa düzenlenen programla anıldı.

Elazığ Belediyesi Bünyamin Eroğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen anma programına, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Çaydaçıra Musiki Derneği üyeleri, Sabri Çavuş’un ailesi ve sevenleri katıldı.

Programda, Elazığ ve Harput müziğine yıllarca gönül vermiş musikinin çınarı Çavuş’u daha yakından tanıtan panel ve sinevizyon gösterimi yer aldı.

KARLIDAĞ: KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ'MÜZE VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Programda konuşan Çaydaçıra Musiki Derneği Başkanı Hüseyin Karlıdağ, "Elazığ Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları'na, Elazığ Belediye BaşkanYardımcımız Nazif Bilginoğlu'na, Kültür Müdürlüğü'müze ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

BİLGİNOĞLU: SİZLERDE BURAYA GELİP ŞEREF VERDİĞİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Daha önce de Abbas Bakır, Enver Demirbağ, Yeniceli Kemal, Ali Öner, Paşa Demirbağ, Mehmet Parlaksu gibi Elazığ musikisine nefes olmuş usta sanatçıları anma programları düzenlediklerini aktaran Bilginoğlu, “Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’nın talimatıyla gerçekleştirdiğimiz vefa programlarımız kapsamında Elazığ'ımızın kültürüne, sanatına, müziğine ve tasavvuf hayatına katkıda bulunmuş insanlarımızdan olan, 1899 yılında İçme köyünde doğan, İçmeli Çavuş diye bilinen ve ebedi hayata irtihal etmiş musikimizde eserleriyle önemli bir yere sahip olan Sabri Çavuş üstadımızı andık. Bizim amacımız böylesine değerli insanlarımızı tekrar hatırlatmak ve insanlarımıza tanıtmaktı. Kendisine Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Sizlerde buraya gelip şeref verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum." diye kaydetti.

Konuşmaların ardından ise Hüseyin Karlıdağ yönetimindeki Çaydaçıra Musiki Derneği tarafından Sabri Çavuş'un gönüllerde yer edinmiş eserleri seslendirildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109