Elazığ Palu Köklüce Barajı Planlaması Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Proje yapımı işi 2020 yılı ek yatırım programına teklif edilen ve gerekli izinlerin verilmesi akabinde ihalesi gerçekleştirilecek Elazığ Palu Köklüce barajı değerlendirme toplantısı yapıldı.

Elazığ Palu Köklüce Barajı Planlaması Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Elazığ’ın Palu ilçesinde yapılması planlanan ve Proje yapımı işi 2020 yılı ek yatırım programına teklif edilen Palu Köklüce Barajı istişare toplantısı yapıldı.

Toplantı DSİ 9’uncu Bölge Müdürü Mahmut Dündar’ın başkanlığında , Bölge Müdür Yardımcıları, ilgili Şube Müdürleri ve teknik personel ile yüklenici firma temsilcilerinin katılımı ile yapıldı.

 Proje yapımı işi 2020 yılı ek yatırım programına teklif edilen ve gerekli izinlerin verilmesi akabinde ihalesi gerçekleştirilecek Elazığ Palu Köklüce Barajı Projesiyle 33 bin 770 dekar alanın cazibeli basınçlı borulu sulama şebekesi ile sulanması temin edilecek.

Yapımı planlanan barajın temelden yüksekliği 95 metre, gövdesi beton gövde ve silindirle sıkıştırılmış tipinde olacak.

 Söz konusu barajda depolanacak su ile Palu ve Kovancılar ilçesi ile Kapıaçmaz, Yazıbaşı, Saraybahçe, Kuzumezra ve Köprüdere yerleşim birimlerine ait 33 bin 770 dekar alanın cazibeli basınçlı borulu sulama şebekesi ile sulanması temin edilecek. Bu sayede 2020 yılı fiyatlarıyla yılda 28 milyon lira tarımsal fayda ile tarımsal istihdam sağlayacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 14:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137