Elazığ Şehir Hastanesi'ne Bir Ayda Rekor Başvuru

Türkiye’nin 6. Şehir hastanesi olan Elazığ Fethi Sekin Şehir bir Ağustos tarihinden itibaren hizmet veriyor. Peki Şehir Hastanesi’nde bir ayda kaç hastaya hizmet verildi? Elazığ Şehir Hastanesi’ne bir ayda yaklaşık olarak 120 bin hasta başvurdu.

Elazığ Şehir Hastanesi'ne Bir Ayda Rekor Başvuru

4 bin personelin hizmet verdiği ve içerisinde bin 38 yatak, 227 poliklinik, 37 ameliyathane, 160 yoğun bakım, 28 tane diyaliz ünitesi, psikiyatri, kadın doğum ve çocuk hastanelerinin yer aldığı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde bir ay geride kaldı. Bölgenin en büyük hastanesi olan Elazığ Şehir Hastanesi son teknoloji cihazlarıyla hastalarını ağırlıyor.

Peki Elazığ Şehir Hastanesi’nde bir ay içerisinde kaç hastaya hizmet verildi?

37 Ameliyathanenin olduğu Şehir Hastanesi’nde bir ay içerisinde 500 tane ameliyat yapıldı.

Elazığ Şehir Hastanesi’nde bir ay içerisinde yapılan anjiyo sayısı da belli oldu. Şehir Hastanesi’nde bir ay içerisinde 100 anjiyo yapıldı.

Şehir Hastanesi’nde 500 doğum yapıldı. Bir ay içerisinde tam 500 bebek dünyaya gözlerini Elazığ Şehir Hastanesi’nde açtı.

Bin 38 yatağın olduğu Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde bir ay içerisinde 2 bin 600 yatan hasta oldu.

Elazığ Şehir Hastanesi’nin ilk haftasında hastaneye 5 bin 800 hasta başvuru yapmıştı. Bu sayı ilerleyen haftalarda kat kat arttı ve bir ay içerisinde şehir hastanesine yaklaşık 120 bin hasta başvuru da bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 3 yıl Önce

Elhamdülillah halkımız hastalandıkça yeni hastanemizin yüzü gülüyor. İnşAllah hastemizin işleri kesintiye uğramaz. Selam ve dua ile.

alper
alper - 3 yıl Önce

NE REKORU ARKADAŞ. DEVLETİN BİZİM ADIMIZA TAAHHÜT ETTİĞİ HASTA SAYISININ YARISI BİLE DEĞİL. TAM BİR FİYASKO. YAZIK. BİNA YENİLENİNCE HASTALIKLAR MI İYİLEŞTİ. BİZE KALİFİYE DOKTOR GEREKLİYDİ. HASTANE DEĞİL. ÜSTELİK PARALARI DA YURT DIŞI KREDİLERİNE GİDİYOR. MEDYA DEDİĞİN BİRAZ SORGULAR YAHU

Kayahan
Kayahan @alper - 3 yıl Önce

Alper Bey, adama arsayı buluyorlar, adam o arsaya bina yapıyor, o binayı o adama 49 yıllığına kiralıyorlar. Yüzde 70 doluluk garantisi veriyorlar. Doktoru ve hemşireyi devlet veriyor, doktorun ve hemşirenin maaşını da devlet veriyor. Hastanenin gelirini o adam alıyor; binadaki kafeterya, kuaför gibi işletmeler bile o adama ait oluyor. Sorgulamakla ilgili, geçtiğimiz günkü şu habere yapılan yorumlara bakar mısınız?: https://www.elazigsonhaber.com/gundem/bilal-coban-toplanan-imzalari-yetkili-birimlere-gonderdi-h28673.html#comment_5246

Bahadır
Bahadır - 3 yıl Önce

turizmin en yoğun olduğu dönemlerde bile oteller %70 doluluk garantisi vermezken bu hastaneye %70 doluluk garantisi veriliyor...

Future
Future - 3 yıl Önce

Vahap Yılmaz başkanıma selam olsun

SIRADAKİ HABER

banner7