Elazığ Ticaret Borsasından Kutlu Doğum Etkinliği

Elazığ Ticaret Borsası geleneksel hale getirdiği Kutlu Doğum Etkinliği kapsamında esnaf ve vatandaşlara pilav ikramında bulunuldu.

Elazığ Ticaret Borsasından Kutlu Doğum Etkinliği

Ticaret Borsası İş Merkezinde yapılan programa Vali Murat Zorluoğlu, Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.

Programda bir değerlendirme yapan Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ her yıl geleneksel hale getirdikleri Kutlu Doğum etkinliğini gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduklarını ve etkinliği sürdürmeye devam edeceklerini söyledi.

İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya ise Kutlu Doğum etkinliğini her yıl çeşitli kurum ve kuruluşların da katkılarıyla birlikte organize edilen programlarla dolu dolu geçirildiğini söyledi. Haftanın bu seneki ana temasının “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” olduğunu, Hz. Peygamber’in en önemli vasıflarından birinin de “El-Emin” olması olduğunu kaydetti.

Vali Zorluoğlu ise konuşmasında şunları söyledi, “Rahman ve Rahim olan, insanoğlunu ve bütün kâinatı rahmetiyle var eden, bizleri Müslüman bir ailede dünyaya getiren Yüce Allah’a sonsuz hamd-u senalar olsun.

Hazreti Âdem’den Hazreti İbrahim’e, Hazreti Musa’dan Hazreti İsa’ya bütün peygamberlerimize ve “Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik” hitabının muhatabı Sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa (S.A.V) Efendimize selam ve salat olsun.

Sözlerime başlarken hepinizi saygıyla, sevgiyle muhabbetle selamlıyorum. Allah’ın selamı, rahmeti, bereketi, üzerinize olsun. Kutlu Doğum Haftamız mübarek olsun. Tunceli’de helikopter kazasında hayatlarını kaybeden ve dün Elazığ’dan memleketlerine uğurladığımız şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.   

Diyanet İşleri Başkanlığımızın 28 yıl önce “Hz. Peygamber’i Anmaktan - Anlamaya” hedefiyle başlattığı Kutlu Doğum Haftası geleneği milletimizin kalbinde var olan Peygamber sevgisini harekete geçirmiş ve O’nun daha çok tanınmasına ve anlaşılmasına vesile olmuştur. Yüce Allah’ın Hz. Peygamber vesilesiyle bizlere, bütün insanlığa ve kâinata ulaştırdığı emirler şüphesiz daha iyi anlaşılmak durumundadır. Kutlu Doğum Haftası Hz. Peygamber’i anlamaya ve anlatmaya güzel bir vesiledir.

Diyanet İşleri Başkanlığımız, bu yılki Kutlu Doğum Haftasının ana temasını “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” olarak belirledi. Bunu çok anlamlı ve yerinde buluyorum. Bütün dünyanın güven toplumunu yeniden inşa etmeye ihtiyacı bulunmaktadır.

Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin ülkemiz ve İslam âleminde yeniden güvenli bir toplum inşasına önemli katkı yapmasını diliyorum” dedi.

Program yapılan duanın ardından Vali Zorluoğlu ve protokol mensupları tarafından esnaflara ve vatandaşlara Kutlu Doğum Pilavı ikram ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103