Elazığ Ülkü Ocakları Asena Birimi Resim Sergisi Düzenledi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Elazığ Ülkü Ocakları Asena birimi tarafından Öğretmenevi önünde resim sergisi düzenlendi.

Elazığ Ülkü Ocakları Asena Birimi Resim Sergisi Düzenledi

Cumhuriyetin 96. Yılı, Elazığ’da etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor.

Bu kapsamda bir etkinlikte Elazığ Ülkü Ocakları Asena Birimi tarafından geldi.

Elazığ Ülkü Ocakları Asena Birimi tarafından Öğretmenevi önünde Resim Sergisi düzenlendi.

Düzenlenen Sergide Cumhuriyetin ilklerini başaran kadınların resimleri vatandaşlarla buluşturuldu.

  

GÜLTEKİN: CUMHURİYETİMİZİN ASİL KADINLARINA YER VERMEK İSTEDİK

Sergilerinde Cumhuriyetin Asil Kadınlarına yer verdiklerini dile getiren Elazığ Ülkü Ocakları Asena Birimi Başkanı Eda Nur Gültekin, “Bugün burada Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Cumhuriyetimizin 96. Yıl dönümünü kutlamak için buradayız. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda sergimizde Cumhuriyetimizin asil kadınlarına yer vermek istedik. Buradaki amacımız kadınlarımızın her dönemde değeri hak ettiğini her dönemde de ilkleri başarmış kadınlarımızın var olduğunu ifade etmek. Bu duyarlılığımızı sonuna kadar sürdüreceğimizi gönül rahatlığıyla söyleyebiliyoruz.  Şehrimizde bu faaliyetimizi gerçekleştirmemiz için bize yardımcı olan tüm yöneticilerimize ve yoğun ilgisinden dolayı tüm halkımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

SEVİNÇ: ÖRNEK ALINACAK TÜRK KADINLARIMIZ VAR

Cumhuriyetin ilklerini başarmış olan kadınlarının sergide yer almasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Kadın Kolları Başkanı Fatma Sevinç Oğuzhan, “İlk Cumhuriyet kadınlarını bugün burada görmek bizi onure etti. Bizim örnek alacağımız güçlü kadınları gördük. Asena birim başkanımıza da böyle bir etkinlik düzenlediği için teşekkür ediyorum. Bütün halkımızı da bu sergiyi gezmeye davet ediyorum çünkü gerçekten güçlü Türk kadınını görsünler istiyorum. Her konuda her dalda ilk Türk kadınını görsünler istiyorum. Gerçekten örnek alınacak Türk kadınlarımız var. Bizler bunların ışığında hareket etmeye çalışıyoruz” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103