Elazığ Valiliği Hayırseverler Tarafından Elazığ’a Kazandırılan Okulları Açıkladı!

Elazığ Valiliği hayırseverler tarafından yapımı tamamlanan okulların isimlerini açıkladı.

Elazığ Valiliği Hayırseverler Tarafından Elazığ’a Kazandırılan Okulları Açıkladı!

Hayırseverler tarafından yapımı tamamlanan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslimi gerçekleşen 131 derslikli 7 okulun, eğitim ve öğretim faaliyetleri devam ediyor.

Elazığ Valiliğinin yaptığı açıklama şöyle:

Deprem sonrası hayırseverlerimiz tarafından il merkezinde; 

24 derslikli Limak Ortaokulu (Limak Holding),

24 derslikli Oyak Ortaokulu (Oyak Holding),

12 derslikli Ziver İmam Hatip Ortaokulu,

26 derslikli Mustafa Kemal Ortaokulu (Kolin İnşaat AŞ),

16 derslikli Çaba İlkokulu (Çaba Derneği),

24 derslikli Gönül Kazancı MTAL (Fırat Elektirk AŞ),

5 derslikli İyiliğe Uçanlar Anaokulu (İyiliğe Uçanlar Derneği)

olmak üzere toplam 131 derslikli 7 okul ilimize kazandırılmıştır. Hayır, sahibi tüm paydaşlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2021, 22:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Zlf
Zlf - 2 yıl Önce

Yapanlara teşekür ederiz bundan sonraki süreç de ise spor salonları yapılmasını devlet tarafından bekleriz HİÇ BİR okulun spor salonu yok

hasan
hasan @Zlf - 2 yıl Önce

bir dost yalan konuşuyor . o okulun o daracık alana yapılmasını kararlaştıran metin bulut tur kendisi açıkladı zaten iki hafta önce... googla metin bulut atatürk lisesi yazın çıkar zaten açık kaynaklarda..

Ali
Ali @Zlf - 2 yıl Önce

Gürsel erol dediğinizi yapmışsa çok yanlış yapmıştır. Kendisine yakıştıramadım şehrin menfaatine olmayan bir şey yapmıştır. Bu hatasından dönmelidir. Normalında gürsel beye saygım sonsuz ama bunu yapmışsa kesinlikle yanlış yapmıştır. Keşke daha iyi bir iş çıkarmak için geniş arsaya yapsalardı. Yakıştıramadım açıkçası gürsel beye üzüldüm şahsen..

Bir Dost
Bir Dost @Zlf - 2 yıl Önce

Amacı ise Chp belediyelerince yapılacak bu okulun cadde üzerinde kalması ve daha iyi reklam yapabilmektir. Zira FÜ nin vereceği arsa araştırma hastenesinin üstünde kalan ve çok fazla trafiğin geçmediği bir alan idi.

Bir Dost
Bir Dost @Zlf - 2 yıl Önce

Ali kardeşim, sen olayları iyi takip etmişsin ama bazı şeyleri kaçırmışsın. Atatürk Lisesinin yerinde yapılmasını isteyen ve milli eğitim müdürlüğüne hem de fırat üniversitesine baskı yapan Gürsel Erol’dur.

Ali
Ali @Zlf - 2 yıl Önce

Keşke herkes sizin gibi bilinçli olsa bu şehirde.. atatürk lisesinin yeri diş hekimliğine verilip büyük bir diş hekimliği ve bahçesi ile otoparkı yapılacaktı. Şimdi o projeyi iptal edip daracık bir alana atatütk lisesini tekrar yapacaklar. (Normalında üniversite atatürk lisesi arsası karşılığında 30 dönüm bir alan verecekti).. ama bizim bazı kafası çalışmayanlar ne yapıp edip atatürk lisesini aynı yerde zorla yaptırmaya karar vedirdiler . Şimdi ne diş hastanesi adam akıllı büyük yapcak ne atatürl lisesi bahçesi falan olan adam akıllı bir şey çıkacak ortaya.. halbuki izmir belediyesi söz vermiş yapacağız diye verselerdi 20 dönümlük bir alanı şahane bir okul yapıp verirlerdi.. 3-4 dönümlük yere şimdi kupkuru sınıflar bahçeye kaldırım taşı yaparlar başka bir şey sığmaz ki o alana.. büyük ihtimalle izmir bb hüzel bir şey yapmasın siyaseten puan kazanmasın diye o daracık arsada yer gösterdiler.. halbuki bedava para gelecek adamlar söz vermiş yapacaklar her türlü sözlerini yeme şansları yok.. 15-20 dönümlük alana tam teşekkülşü atölye spor salonu olan bir okul yaptırabilirlerdi ama bizde şehir menfaatinden daha çok bu işten kim prim sağlar a göre işler yürüyor…

Allah razı olsun yapanlardan
Allah razı olsun yapanlardan - 2 yıl Önce

Allah razı olsun kim ki bu şehirde depremin yaralarının sarılmasın da bir çivi çakmış ise.. saran da kaplı spor salonu yapmıştır depremden sonra elazığa onların sayılmaması ayıp olmuş bence… bir diğer konu da elazığda okula ihtiyaç yok chp li belediyeler okul yapmasın , yapsalarda Allah razı olsun demeyeceğiz , ihtiyacımız onların yapacağı okula yoktur.. dediği için kendisine okul yapması rica edilmiş ancak kendisi de yapmamıştır.. mağdur olan aileler çok çok fazla servis parası veremeyen çocukları gerçekten mağdur olan insanlar var sabahçı öğlenci uyuturucu vb şeyleri çok çok arttıran bir şey bir an önce okul eksikliğinin elazığda bitirilmesi gerekiyor.. özellikle karı koca çalışan aileler çok çok mağdur. Yarım gün okuldan dolayı çocuklar başıboş kaldıkları için.. bir diğer konu da kuru kuruya okullar değilde donanımlı okulların yapılması yönünde baskı yapılması gerekiyor elazığ kamuoyunun. Baştan eksik yapılan bir şey sonuna kadar eksik gider.. yöneticilerimizden ricamız lütfen bu işin başında itinayla durunuz müteşekir olalım sizlere..

Mehmet Akif Ersoy Anadolu lisesi
Mehmet Akif Ersoy Anadolu lisesi - 2 yıl Önce

Sağlam raporu verilen bina ne olduysa bir and çürük denilip mem müdürü giç bir resmi belge ortaya koymadan 2 saat içinde boşaltıp bir hafta sonrada kim tarafından belli olmadan yıktırıldı. Bunun üzerine gidilirse ne yolsuLuk ve hukuksuzluk çıkacak..satın valim, savcılar harekete geçmelidir.

Mustafaya cevap
Mustafaya cevap @Mehmet Akif Ersoy Anadolu lisesi - 2 yıl Önce

Deprem olmuş okula ihtiyaç var şertmıydı ozaman yıkmak. Ha yıkacaksan yap adam gibi bir okul çocuklqrınve velileri mağdur etme yine yık...bir tarihi talan ettiler , malzemeler talan edildi bunları kimae bilmiyor...kaldıki şuan mehmet akif ersoy lisesi bir köşeye atıldı etrafı tinerci ve torbacılarla dolu...eğitime böylemi önem veriyoruz...eğitim yeri gelir bırak meydanı herşeyden de önemlidir...

Mustafa
Mustafa @Mehmet Akif Ersoy Anadolu lisesi - 2 yıl Önce

O okul zaten yıkılacaktı zamanlama belki yanlış olabilir ama genel itibariyle yıkılması gereken bir okuldu. Meydanı olmayan tek iehir konumundaydı çünkü türkiye bir meydan şarttı…

Vatansever
Vatansever - 2 yıl Önce

Onun için çocuklar 48 kişilik sınıftalar değil mi? Yazık sizin kafanıza. Biz çocuğumuzu okutacak okul bulamıyoruz siz spor salonu diyorsunuz. Birde birşey yapmış gibi açıklama yapmışlar. OYAK Orta Okulu'nun yanındaki okulu bari ilköğretim yapsaydınız. İki ortaokul yanyana beceriksizler.

Sadece yorum anlayana
Sadece yorum anlayana - 2 yıl Önce

Ferrokrom nerede? Okul yapmış m? Bilen duyan varmı

Kuyucu Samet eren vekilliğe oynuyor
Kuyucu Samet eren vekilliğe oynuyor - 2 yıl Önce

2 çim ekince haber yapan spor müdürü bak hizmet böyle olur. Kuyucu Samet Eren, gelecek seçimlerde ya belediye Başkanlığına yada vekilliğe oynuyor. Geçen yurtlarda veda konuşması bile yapmış.

Doğruya Doğru
Doğruya Doğru - 2 yıl Önce

4 muhteşem vekille, eski vekiller ne yaptı elazığa. Rabbane hep bana diyorlar. Allah hakkımızı size tez zamanda çıkarsın

Harbi abi
Harbi abi - 2 yıl Önce

GÜRSEL EROL VEKİLİME iftira atacaginiza, metin tolga ve zülfü oldumu eleştirmeyeceksiniz. Yok öyle. Ar damarı şarkısını dinlemelisin


SIRADAKİ HABER