Elazığ Valiliği Kanyonlarla İlgili Açıklama Yaptı

Elazığ Valiliği, Baskil ilçesinde yer alan Saklıkapı Kanyonu ve Karaleylek Kanyonu’na vatandaşların traktörler ile gitmesi sonrası basında çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Elazığ Valiliği Kanyonlarla İlgili Açıklama Yaptı

Valilik’ten yapılan açıklamada, bu kadar kanyonlara ulaşımla ilgili hiçbir çalışma yapılmadığı yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilirken; Saklıkapı Kanyonu ve Karaleylek Kanyonu’nun Malatya ili sınırları içerisinde yer aldığı açıkladı.

Elazığ Valiliğinden yapılan açıklama şu şekilde:

Yapılan araştırmalar sonucunda haberde yer alan mevkinin ilimiz sınırları içerisinde olmayıp, Malatya ili Arguvan ilçesine bağlı Deregezen ve Çiflikköy mevkii olduğu tespit edilmiştir.

Elazığ’dan Saklıkapı Kanyonu ve Karaleylek Kanyonuna ulaşım Elazığ-Baskil Karayolu güzergahında sağlanmaktadır. Baskil ilçesinden sonra Hüyük Köyü ve Kumlutarla köyü güzergahından devam edilerek Hüyük Köy’de konuşlanan iskeleden tekne vasıtasıyla Karaleylek Kanyonuna ulaşılır.

Saklıkapı Kanyon çıkışına ulaşım sağlamak için kanyon yürüyüşü yapılabilir. Kanyonlara ulaşım Fırat Nehri üzerinden teknelerle sağlanmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2021, 11:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vehbi Genç
Vehbi Genç - 1 hafta Önce

Kafileyi ben orğanize edip götürdüm ve resimleride ben çektim. Doğma büyüme akuşağı köyündenim. Yani traktörde baskilin, resimdeki yerde baskilin. Valilik adamakıllı araştırsın

Yalancılık yapmayın
Yalancılık yapmayın @Vehbi Genç - 1 hafta Önce

Valilik yalan söylüyü bak adam açıklamış herşeyi

MTHN
MTHN - 1 hafta Önce

KENDİ DİLİMİZLE VE ELİMİZLE BURA MALATYANIN DİYİP BURAYI MALATYAYA MI VERDİK YANİ..ŞAKA GİBİ..SÖZÜN BİTTİĞİ YER..

Mthn
Mthn @MTHN - 1 hafta Önce

Güzel kardeşim sen gündemden uzaksın heralde bayağı..burasi bir senedir gündemde...Elazığ yönetimi sözde burayı turizme kazandıracakti Malatya'ya birakmayacakti eski arşiv haberlere bak Malatya kanyonları da sahiplendi diye haberler var...şimdi kendi dilimizle kanyonlar Malatya sinirlarindadir dersek şaka gibi söylenecek söz kalmaz....anlaşılmıştır ya da anlatabilmisimdir isAllah...

Sazanlar
Sazanlar @MTHN - 1 hafta Önce

Haber yalan koçlarım arguvanmış malatyaymış sizde o suların sazanları

Valilik açıklaması ve medyanın yorumu
Valilik açıklaması ve medyanın yorumu @MTHN - 1 hafta Önce

Valilik açıklamasında traktörle taşınanların Elazığ sınırları içinde binmediğini söylüyor. Yoksa kanyonlar Elazığ sınırları dışında demiyor. Malesef haberi yapanlar kanyonları Malatya sınırlarında diye yorum yapmışlar. Lütfen haberleri düzgün ve aslına uygun giriniz. Düzeltin ifadelerinizi.

CEVDET
CEVDET @MTHN - 1 hafta Önce

Yazısıyı dikkatli okurmusun haberde yer alan mevkinin (YANİ RESİMDE TRAKTÖR İLE ÇEKİLEN) ilimiz sınırları içerisinde olmayıp, Malatya ili Arguvan ilçesine bağlı Deregezen ve Çiflikköy mevkii olduğu tespit edilmiştir.

tuncay
tuncay - 1 hafta Önce

elazığdan kültür adına bişey beklemeyin. rant inşaat tehdit var sadece

Turizimci sülo
Turizimci sülo - 1 hafta Önce

Kanyonu malatyaya verdik geçmiş olsun uyanık adamlar önce traktörle çekerler değersiz gösteriler sonra yat turları düzenlerler

Zülküf
Zülküf - 1 hafta Önce

Valilik açıklama yapacağına Elazığ çarşı merkezinden günlük sefer çıkarsın, insanlar günlük gezip dönsün çok zor bi iş mi?

Bir akıllı da çıkıp
Bir akıllı da çıkıp - 1 hafta Önce

Bir akıllı da bu şehirde çıkıp madem resim başka yerde çekildi o zaöan hele gidek sizin sınırdaki yola bakalım diye . Ben kendim gitmişim elazığ tarafından ortada yol falan yok bildiğin tarla yollarından gidiliyor . Yanına falan da yaklaşılamıyor . Sahipsiz elazığ. Kelime oyunları ile mileti uyutmaya çalışıyorlar. Velev ki resim elazığ sınırında çekilmedi de elazığ tarafı çok çok daha kötü insan yazmaya utanır bu yazılanları sn valilik

Ercan
Ercan - 1 hafta Önce

Su haberi düzgün paylaşın ya bir an kanyonlar Malatya sınırları içindeymiş gibi anladık meğersem turistler malatyadan hareket etmis

Çağlar
Çağlar - 1 hafta Önce

Bu valini şehrime gram faydası yok umarım tez zamanda şutlanır


SIRADAKİ HABER

banner103