Elazığ Valiliği, O Paylaşımlarla İlgili Soruşturma Başlattı

Elazığ’da koronaviürs vaka sayılarının “80 – 90” olduğu yönünde başta whatsapp mesajı olmak üzere sosyal medyadan asılsız paylaşım yapan kişilerle ilgili Elazığ Valiliği’nin soruşturma başlattığı öğrenildi.

Elazığ Valiliği, O Paylaşımlarla İlgili Soruşturma Başlattı

Elazığ’da uzun bir sürenin ardından yeniden koronavirüs vakaları görülmeye başlamıştı.

Pozitif vakaların Elazığ’da görülmesinin ardından bazı kişiler tarafından  whatsapp başta olmak üzere sosyal medya üzerinden şehirdeki vaka sayısının “80 – 90 olduğu yönünde paylaşım” yapan kişilerle ilgili soruşturma başlatıldı.

SPEKÜLATİF MESAJLA İLGİLİ VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTI

“İl sağlık müdürlüğünde çalışan biri söyledi” şeklinde başlayan ve Elazığ’daki vaka sayısının 80 – 90 civarında olduğu içeriğine sahip olan mesajla ilgili harekete geçildi.

www.elazigsonhaber.com İnternet Haber Sitesi tarafından edinilen bilgiye göre bu mesajları paylaşan ve sosyal medyada vaka sayıları ile ilgili spekülatif bilgi yayan kişiler ile ilgili valilik soruşturma başlattı. Valilik tarafından ilgililer hakkında gereğinin yapılacağı öğrenildi.

SAĞLIK İL MÜDÜRÜ DE KONUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Öte yandan Sağlık İl Müdürü Cahit Polat, Kanal Fırat Televizyonu’nda yayınlanan “Furkan Dilaver ile Son Baskı” canlı yayınına katılarak “Dolaşan mesaj doğru bir mesaj değil. Elazığ’da 10 tane hastamız var. Bu bilgi dışında dolaşan mesajlara itibar edilmemeli. Sosyal medyada dolaştığı gibi Elazığ’da 90 – 80 gibi bir vakamız kesinlikle yok. 10 pozitif vakmız var. Resmi açıklamalar dışında paylaşımlara itibar etmememiz lazım” demişti.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2020, 02:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 13 ay Önce

Bendede sizin icinde soruşturma açılmalı.birde kurumda vaka var diyorlar bari ismini verin belki bizde gitmisizdir.

.
. - 13 ay Önce

Bu haberi yapanlar hakkında da soruşturma açılsın.
VAKA SAYISINDA 4 GÜNDE CİDDİ BİR ARTIŞ YAŞANDI

Ancak 21 Mayıs Perşembe günü Elazığ’da 20 günün ardından yeniden koronavirüs vakası görülmüştü. İlk etapta 2 vakanın görülüğü Elazığ’da 2 vakanın ardından 4 gün içerisinde vaka sayısında ciddi bir artış olduğu öğrenildi

Büşra Kalkan
Büşra Kalkan @. - 13 ay Önce

:) İki gündür haberleri okuyorumda yalnız bir yanlış anlama içerisinde olunduğunu gördüm bahsetmiş oılduğunuz haberde adamlar sağlık il müdürlüğünden öğrendik elazığda 80 vaka var dememiş. Elazığ'da 2 vaka var ve artıyor demiş. Bunun asıl o mesajla ne alakası var. bence biraz mantık.

onur karagoz
onur karagoz - 13 ay Önce

tamam da sizde yazmışsınız elazig da baka sayısı çoğalıyor diye.ozaman sizin icin de mi soruşturma başlatılacak?

Hasan Bingöl
Hasan Bingöl @onur karagoz - 13 ay Önce

Valiliğin başlatmış olduğu soruşturma. Sağlık İl Müdürlüğünden geldiği iddia edilen mesaj. O mesajda Elazığ'da vaka sayısının 80 olduğu yazıyor ve daha fazlasi yaziyor. valilik o mesajla ilgili soruşturma başlatmış. Haberde zaten sayı verilmemiş 2 vaka arttı denilmişti ki o da gerçekten artmış ve 10 olmuş.

Kasım MOLLA
Kasım MOLLA - 13 ay Önce

Tabii 2.5 aydır günlük gerçek vakaları net ve açık bir şekilde halka sunmaz, saman altından su yürütür gibi davranirsaniz ,millette de dedikodu, fısıltı gazetesi tiraj artırır.Bu suç bunları üretenlerin mi,yoksa buna fırsat veren Yöneticilerin mi?olacağı budur.

Kenan
Kenan - 13 ay Önce

Sayın Elazığ Vali’si halk insanıdır, soruştur ma vs. gibi baskı hatırlatan tutumları yakıştırmam ona.....

Aycan duran
Aycan duran - 13 ay Önce

Evet açıklayın hangı kurummuş belki bizde gitmişizdir bilelim sakli gizli olmaz bu işler

Aycan Duran
Aycan Duran - 13 ay Önce

Ört bas etmeyin kurumları söyleyin bilelim sayın valimiz


SIRADAKİ HABER

banner103