Elazığ Valiliği Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi İle İlgili Açıklama Yaptı

Elazığ Valiliği tarafından 24 Ocak tarihinde Elazığ’da meydana gelen depremin ardından hasar alan ve yapım ihalesi gerçekleştirilen Elazığ Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi’yle ilgili açıklama yapıldı.

Elazığ Valiliği Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi İle İlgili Açıklama Yaptı

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından hasar alan ve geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi ile ilgili Elazığ Valiliği açıklama yaptı.

“AÇIK İHALE USULÜ İLE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR”

Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “1980'li yıllarda yapılan ve 2016 yılında deprem performans testinin sonucunda kullanılamaz halde olduğu rapora bağlanan ve 2016'dan beri öğrenci alımı gerçekleştirilemeyen Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi 24 Ocak 2020 tarihinde ilimiz Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 Mw deprem sonrası ağır hasar almıştır. 2021 Devlet yatırım planına giren Elazığ Polis Meslek Eğitim Merkezi inşaat yapım işi 4734 sayılı Kamu ihale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile gerçekleştirilmiştir.

“HARPUT MİMARİSİNE UYGUN BİR PROJE İLE GERÇEKLEŞTİRİLECEK”

Yaklaşık yapım maliyeti 67.664.246.07 TL belirlenen proje 10 firmanın katılımı ile 05.10.2021 tarihinde ihale edilmiş, ihale sonucunda inşaat yapım işi yüzde 26.9 kırım ile 49.494.494,49 TL ile gerçekleştirilmiştir. İhale sonucu kazanan firma ile yapım işi sözleşmesi 11.11.2021 tarihinde imzalanmıştır. Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak Proje, 900 (Dokuz Yüz) takvim gününde teslim edilerek, 15.219,84 m2 inşaat alanına sahip olacaktır. Elazığ Polis Meslek Eğitim Merkezi hem Selçuklu hem de Harput mimarisine uygun bir proje ile gerçekleştirilecek, sosyal donatıları ile birlikte spor salonları ve derslikleri, eğitim alanları ile Elazığ'a yakışan bir proje olacaktır.

ELAZIĞ VALİLİĞİ’NDEN TEŞEKKÜR

Projenin hayata geçirilmesinde desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ a, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’ ya ve Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Aktaş’ a şükranlarımızı sunuyor; emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz” denildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
gagko
gagko - 1 yıl Önce

adını değişin ağar yapmayın

Zülfü Kılıç
Zülfü Kılıç - 1 yıl Önce

"şehit Fethi sekin, Hüseyin göral, Eyüp oğuz" gibi adını tarihe yazdıran, sonunu düşünmeden canı feda eden kahramanlardan birini adı olsun

:(
:( - 1 yıl Önce

Çok merak ediyorum yaklaşık maliyetten %29 kırımla iş alan firmanın hangi malzemelerden çalacağını da öngörüyor musunuz. Ya da yaklaşık maliyeti nasıl hesaplıyorsunuz da bunu bir marifet gibi söylüyorsunuz.

Alperen BOZKURT
Alperen BOZKURT - 1 yıl Önce

İlla ki bir Zülfü olacaksa bari DEMİRBAĞ olanının ismi verilsin

Gakgo
Gakgo - 1 yıl Önce

Nerde yapilacak hangi firma almış işi. Yuks k yerde olması mükemmel olur

sallih
sallih - 1 yıl Önce

İsmini değiştirin bari!!

Basri Demirkol
Basri Demirkol - 1 yıl Önce

Emeği geçen herkese teşekkürler .

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109