Elazığ Valisi Yırık: “Cumhuriyet, millet iradesinin güvencesidir”

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladı. Vali Yırık mesajında, “Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını veren aziz ecdadımızı hiçbir zaman unutmayacağız ve müreffeh bir Türkiye hedefine  ulaşmak için bıkmadan, yorulmadan çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Elazığ Valisi Yırık: “Cumhuriyet, millet iradesinin güvencesidir”

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladı.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ın açıklamaları şöyle;

“HÜRRİYETİMİZ UĞRUNA CANLARINI FEDA ETMİŞ ŞEHİTLERİMİZİN KANINDAN ALMAKTADIR”

 “Milli iradenin teşekkülünü sağlayan, demokratik idarenin tam ve mükemmel bir ifadesi olan, yüksek ahlaki değer ve nitelikleri haiz Cumhuriyetimizin 97’nci yıl dönümünü hep birlikte idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz.

Cumhuriyet’in ilanı şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Kurtuluş savaşımızda, vatan toprakları üzerinde oynanan iç ve dış tehditlere karşı kadını erkeği, yaşlısı genciyle el ele, gönül gönüle vererek şanlı ecdadımıza yaraşır bir mücadele sonucunda; temelinde insan hakları, demokrasi, yurtta ve cihanda barış gibi evrensel değerleri barındıran Cumhuriyeti kurduk. Bugün yıl dönümünü kutladığımız Cumhuriyetimizin simgesi olan al yıldızlı bayrağımız, rengini bağımsızlık ve hürriyetimiz uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizin kanından almaktadır.

“DEMOKRASİ ÇİZGİSİNDE BULUŞTURAN YEGÂNE YÖNETİM ŞEKLİDİR”

Cumhuriyet, devlet-millet bütünleşmesinin en güzide örneğidir. Birlik ve beraberlik içinde yaşadığımız bu vatanda daha güçlü, daha huzurlu yarınlara ulaşmak için toplumu oluşturan bireylerin dini, milli ve ahlaki yönden tabiatına uygun, erdemli bir şekilde yaşamasına imkân tanıyan ve her bireyi mozaiğin bir parçası sayarak onları aynı potada birleştiren ve bir bütünün ayrılmaz parçası halinde kaynaştıran hülasa, idare edilenlerle idare edenleri demokrasi çizgisinde buluşturan yegâne yönetim şeklidir.

“CUMHURİYET, MİLLET İRADESİNİN GÜVENCESİDİR

Cumhuriyet, millet iradesinin güvencesidir. Milli mücadelemizin en başından itibaren milli iradeyi, milli egemenlik çatısı altında esas kılmaya çalışan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK;  “Muhakkaktır ki, vatan ve millet mukadderatı için dâhilen ve haricen söz sahibi ve sözü dinlenir olmak, mutlaka milli iradeye dayanmak şartına bağlıdır”  demek suretiyle milli iradenin önemine vurgu yapmış ve Türk milletinin her alanda çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşması, hür ve bağımsız yaşaması amacıyla Cumhuriyeti gelecek kuşaklara emanet etmiştir.

Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını veren aziz ecdadımızı hiçbir zaman unutmayacağız ve müreffeh bir Türkiye hedefine  ulaşmak için bıkmadan, yorulmadan çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükran duygularıyla yâd ediyor, Elazığlı hemşehrilerim ve tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109