Elazığ Valisi Yırık, Yaralı Askerimizi Bakan Süleyman Soylu İle Görüştürdü

Tunceli’de devam eden operasyonda yaralanan 4 askerimizin tedavileri Elazığ’da devam ediyor. Yaralı askerlerimizi Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan ile ziyaret eden Vali Erkaya Yırık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu arayarak, askerilerimizin sağlık durumu ile ilgili bilgi verdi.

Elazığ Valisi Yırık, Yaralı Askerimizi Bakan Süleyman Soylu İle Görüştürdü

Tunceli İl Jandarma Komutanlığı tarafından Tunceli- Ovacık kırsalında gerçekleştirilen “Yıldırım-4 Munzur Kutu” Operasyonunda 14 sığınak belirlenerek imha edilirken, çok miktarda malzeme ele geçirildi.

Jandarma timlerinin malzemeleri imha etmesi sırasında el yapımı patlayıcı infilak etti.

Patlayıcının infilak etmesi sonucu yaralanan 4 jandarma personeli, helikopter ile alınarak, Elazığ’a getirildi

Fırat Üniversitesi ve Fethi Sekin Şehir Hastanelerinde tedavi altına alınan ve sağlık durumları iyi olduğu öğrenilen askerleri, Elazığ Valisi Erkaya Yırık ve Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan ziyaret etti.

Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Turgay Aras, Elazığ İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, Elazığ İl Emniyet Müdürü Celal Sel de eşlik etti.

Geçmiş olsun dileklerini ileten valiler, doktorlardan da jandarma personelinin sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, ziyaret sırasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu arayarak, askerlerimizin sağlık durumu ile ilgili bilgi verdi.

Bakan Soylu, yaralı askerlerimizin yakınları ile görüştürerek, “24 saat emrinize amadeyiz” dedi.

VİDEO:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Güneydoğu Gazisi
Güneydoğu Gazisi - 2 ay Önce

Yaralanan askerleri orada ziyaret edip topluma mesaj veriyorsunuz olay bitiyor, ondan sonra o yaralanan asker kaderi ile baş başa kalıyor hastaneden çıktıktan sonra tedavisi bittikten sonra o
Gazinin neler çektiğini neler yaşadığını bir o Gazi bilir birde ailesi hastaneden çıktıktan sonra kaderi ile başbaşa kalıyor
Ama o Gazi ilerleyen sakatlıklar ölene kadar yaşamakla kalmıyor,
Yürürlükteki saçma sapan bir özürlü Yönetmeliği ile sürünmeye mahkum ediliyor, yetmiyor Doktorlar tarafından aşağılanıyor hakarete maruz kalıyor ne arayan oluyor ne sahip çıkan oluyor kaderine başbaşa kalıyorsun şimdilik bu kadarı yeterli sanırım

.
. - 2 ay Önce

Virüsün taban yaptığı bu dönemde o kalabalık ne geziyor hastanede. Yazık günah. Askerimizi sayın valimiz tek başına ziyaret edip çıksa olmayacak mı?

SIRADAKİ HABER

banner7