Elazığ Yeni Bulvarlar Kazanıyor

Elazığ Belediyesi şehir trafiğine konfor kazandırma hedefiyle yeni bulvar açma çalışmalarına devam ediyor.

Elazığ Yeni Bulvarlar Kazanıyor

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından şehir genelinde kesintisiz ve konforlu ulaşım sağlamak adına yeni yol, yol genişletme ve yol modernizasyonuna yönelik çalışmalar devam ediyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte yoğun bir çalışma takvimiyle çalışmalarına başlayan ekipler bir yandan mevcut yollarda yenileme çalışması gerçekleştirirken, bir yandan da şehrin ihtiyaçları doğrultusunda yeni bulvarlarla şehrin trafik konforuna katkı sağlamaya devam ediyor.

ÜÇ MAHALLE YENİ BULVARLA BAĞLANIYOR

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında, Ataşehir, Hicret ve Aksaray Mahalleleri arasında bağlantı sağlayacak yeni yol çalışmaları sürüyor.

2800 metre uzunluğunda 35 metre genişliğindeki yolda hafriyat çalışmaları tamamlanarak, alt zemin serimine devam ediliyor.

ADLİYE ARKASI YENİ YOL ÇALIŞMASI

Cumhuriyet Mahallesi Adliye arkası-Keban Yolu bağlantısını sağlayacak 700 metre uzunluğunda 20 metre genişliğindeki yeni bulvarda hafriyat çalışmaları tamamlandı. Başlanan istinat duvarı çalışmalarının tamamlanmasının ardından asfalt serim çalışmalarına başlanacak.

ÇAYDA ÇIRA MAHALLESİ-KEBAN YOLU BAĞLANTISI

Çayda Çıra Mahallesi ile Keban Yolu ve Şahinkaya Köyü bağlantısını sağlayacak 1850 metre uzunluğunda 25 metre genişliğindeki yeni imar yolunda da hafriyat çalışmaları tamamlanarak, alt malzeme serimine başlandı.

ŞEHİR HASTANESİNE ALTERNATİF YOL

Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ne akıcı ve konforlu ulaşım sağlamak amacıyla eski Asker Hastanesi önünden geçerek Ulukent Mahallesi bağlantısını sağlayacak 700 metre uzunluğunda 25 metre genişliğinde yeni imar yolu çalışmaları devam ediyor.

Sahada hafriyat alımı devam ederken, yol güzergahında bulunan kanal 2000’lik büz borularla kapatılıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 17:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf
Yusuf - 12 ay Önce

Ataşehir, yeni imar planı ile 4 katlı köy olma yolunda, bu yollar çok bile.

elazığlı gakko
elazığlı gakko @Yusuf - 12 ay Önce

Şehir kavramı sadece çok katlı bina demek değildir ki iki katlı bahçeli havuzlu garajlı evlerin olduğu mahalleler olsa şehir yine şehirdir 4 kalı olsa da 10 katlı olsa da

Bulvar mı ? Cadde mi?
Bulvar mı ? Cadde mi? - 12 ay Önce

Komşu şehiir Diyarbakır da 10 şeritli 12 şeritli dümdüz Bulvarlar açılırken biz 20 metre genişliğindeki sokaklara Bulvar diyoruz. Ulaşım adına yapılan bu çalışmalar güzel ama 20 metrelik yol Bulvar değil sokak veya biraz zorlamayla cadde olur.

mehmet
mehmet - 12 ay Önce

umarım yeni yapılan yerler esentepeden doğukente bağlanan yol gibi olmaz. çünkü o yol S çizmiş bir yılandan bile daha eğri, yamuk ve hatalı olmuş. inanmayan arabayla 40-50 km hızla bir kere oradan geçsin, ne demek istediğimi anlar.

23
23 - 12 ay Önce

GİDİN BİRAZ DİYARBAKIRDAN ŞEHİR PLANI NASIL YAPILIR ÖĞRENİN SONRADA UTANIN. 25 METRE YOL GENİŞLİĞİNDEN BAHSEDİLİYOR. YAZIKKKK

Şakir
Şakir @23 - 12 ay Önce

Diyarbakır imarı ve Bulvarları ile ön plana çıkmaya başladı. https://www.youtube.com/watch?v=y3qkD40SMus

Yılmaz erdoğan
Yılmaz erdoğan - 12 ay Önce

Yol bulvar yapacagına sürsürü de sular akmıyor her yer sinek çöp pislik yani artık usandık

Yol Medeniyettir.
Yol Medeniyettir. - 12 ay Önce

Yeni yolların açılması güzel ancak genişlikleri bugünün bile ihtiyaçlarını karşılamaz, 4 şeritli yolların birer şeridi araç parkına gidiyor tek şeritten trafik ağır akıyor. Otoparkı olmayan konuta ruhsat verilmemeli,

Eyüp
Eyüp - 12 ay Önce

Bazılarının aklı ancak o kadar çalışabiliyor. Şehir, kat fazlalığı ile şehir özelliği kazanmaz. Çok kat demek, insanın insana daha çok yabancılaşması, fıtratından, değerlerinden uzaklaşması demektir. Bunu anlayamıyor bazıları.

Yb
Yb @Eyüp - 12 ay Önce

Katılıyorum kardeşim.Ha söyle ha söyle yüksek kat ucube binalar nefes almamızı,komşulukları arkadaşlıkları mahalle kültürünü yok ediyor

mavi
mavi - 12 ay Önce

yol yapacağınıza imar planlarını düzeltin abdullahpaşayı bitirdiniz herkes cimere yazıyor sırf belediye hazine malından para gelsin diye imar az hazineyi verecez diyorlar hafif hasarı alıp borçlandırıp 100 metra kara ev yapacaksınız oy zamanı size gönül veren biri olarak üzülerek diyorum vermem ve engelde olurum oy verene


SIRADAKİ HABER

banner103