Elazığ’a 100 Milyon Euro’luk Yatırım Yapılacak!

Kanal Fırat ve Kanal E Televizyonlarında yayınlanan ve Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın hazırlayıp sunduğu “Gündem” programına Elazığ Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk telefon bağlantısı ile katılarak Elazığ’a yapılacak dev yatırım hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Öztürk, “Bizim bu firmalarla yapmış olduğumuz, çoğunun bitmiş olup başlayacakları projelerin 100 milyon Euro. Bunu burada açıklayayım. 100 milyon Euro’luk projeye bu sene başlayacaklar” ifadelerini kullandı.

Elazığ’a 100 Milyon Euro’luk Yatırım Yapılacak!

Kanal Fırat ve Kanal E Televizyonları Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın hazırlayıp sunduğu ve canlı olarak yayınlanan “Gündem” programının konukları Fırat Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi İzzet Taşar ve Gedik Yatırım Kıdemli Müdürü Veysel Arpaca oldu.

Elazığ’ın ekonomisinin ele alındığı programa Elazığ Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk telefon bağlantısı ile katıldı.

Başkan Öztürk, Elazığ OSB’de yapılacak olan 100 milyon Euro’luk yatırım ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

ÖZTÜRK: TOPLAMDA 100 MİLYON EURO’LUK 3 FARKLI FİRMA YATIRIM YAPACAK

Başkan Suat Öztürk açıklamasında, “Bu aşamalara gelmek için ciddi bir mücadele veriyoruz. Ben uzun süredir İstanbul’da bazı firmalarla ciddi görüşmeler yapıyorum. Bunların içinde de bugün işini tamamen bitirdiğimiz bir firmamız var. Bunlar bir iki sefer buraya geldiler. Ben birkaç sefer gittim. İstanbul’da arkadaşlarımızı ziyaret etmiştik. Bu arkadaşlarımız ciddi bir yatırım potansiyele girdiler. Benim şu anda anlaşma yaptığım 3 tane firma var. Bizim bu firmalarla yapmış olduğumuz, çoğunun bitmiş olup başlayacakları projelerin 100 milyon Euro. Bunu burada açıklayayım. 100 milyon Euro’luk projeye bu sene başlayacaklar, önümüzdeki sene sonuna kadar projenin bir kısmı büyük proje olduğu için makinelerin, yurt dışındaki firmaların teslimat süreleri kısa olduğu için ondan dolayı bazı makineler sene başına sarkabilir. Burada tekstil var, onun dışında metal sanayi var. Bu konularda ciddi olarak yine anlaştığımız bir firmanın sahibi geliyor. Onunla yer konusunu netleştirip onlara da bir yer tahsis edeceğiz. Bugün işlemini bitirdiğimiz firmanın dışında bir firma” ifadelerini kullandı.

ÖZTÜRK: BURADA HEDEFİMİZ 2 BİN 500 KİŞİLİK BİR İSTİHDAM SAĞLAMAK

Başkan Öztürk; “Aşağı yukarı şu anda 1 trilyon eski rakamla 1 katrilyona yakın bir rakam ediyor. Bunların istihdam sayısına baktığımız zaman bu firma 350 kişi, diğer firma 650 kişi, diğer bir firma 650 kişi ve diğer firma 600 kişi. Bu 4 firmadan aşağı yukarı 2 bin 500 civarında istihdam sağlayacak bir olay. Yine bizim Organize Sanayi üzerinde çalışmış olduğumuz Tekstil Kent Proje’mizde ihaleye çıktık. Bunu da ayın 12-13’ünde ihalesi var. Tesiste kampüsü komple ihale ediyoruz. Orada da 14 tane iş yeri, 20 bin metrekare kapalı alan, onu da önümüzdeki yılın Haziran-Temmuz ayına kadar inşallah bitireceğiz. Özel idarenin de burada bu projede yüzde 30 payı var. Burada bunu da tekstil firmalarına kiralamak suretiyle kaliteli konfeksiyon firmalarını buraya kanalize ederek burada hedefimiz 2 bin 500 kişilik bir istihdam sağlamak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2021, 10:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf
Yusuf - 2 hafta Önce

Bir ilin gelişmesi ve o ilin kalkınma seviyesi tamamen il nüfusuna göre işsiz sayısı ile ölçülür. Elazığ da işsizlik rekor seviyede ,kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın lütfen.

Necip turan
Necip turan - 2 hafta Önce

Başarılar çokşeyde var ismiyle yazan arkadaşım senin yazdıklarına kargalar güler çık şöyle bir şehir turu yap Aziz şehir Elazığın anasını ağlattılar rüstempaşa, Mustafapaşa, sanayi, salı aba gümüşkavak, Kızılay, Kırklar mahalleleri gezin sanayi sitesini gezin her taraf pislik içinde ilimiz tarihinin en kötü dönemini yaşıyor, yatırım görmek istiyorsan Bingöl ve Malatya illerine git bak yatırım neymiş görürsün

Hakikat
Hakikat - 2 hafta Önce

Balonlar uçuşmaya başladığına göre seçim yaklaşıyor denektir.

Başarılan çok şeyde var
Başarılan çok şeyde var @Hakikat - 2 hafta Önce

Niye balon olsun, bugün Türkiye de ilk 500 firma arasında bulunan 7 tane firmanın Elazığ da tesisisi var. Banvit, Coca Cola, Sanica, Yıldırımlar, lcw, Saka, Çimentaş sayıları giderek artıyor bunlar kurumsal firmalar, ikinci 500 arasında bulunan ulusal firmalardan tesisi olanlar var. Elazığ da Uluslararası ve ulusal Otel zincirleri var. Elazığ da yurtiçi ve yurtdışından hasta çeken 4 tane marka özel hastane var . Elazığ da kurulu olup gün geçtikçe büyüyüp ulusal ve uluslararası firma ölçeğine doğru yol alan kurumsallaşma konusunda ciddi mesafeler alan Elazığ merkezli firmalarımız var örneğin Seza çimento, döküm, bader motor, yapı malzemeleri, tekstil ve daha başkaları, örneğin Harput dibek artık ulusal tv de dizilere sponsor oluyor. İkiinci OSB kuruluyor. Besi Osb kuruluyor. Havalimanı büyülüyor. Şehirlerarası Terminal yeni yerine yapılıyor. Ulusal ve Uluslararası ölçekli Müteahhit firmalarımız var. Elazığ da İmar, şehiriçi ulaşım ve şehirlerarası ulaşım, tarımsal sulama, Harput Palu,Hüseynik, Sahil Baskil Tarihi esre restorasyonları, tabiat varlıklarının rekreasyonları, kurumlara ehil isimlerin yönetici yapılması gibi konuları başarırsa Elazığ muazzam gelişme kaydeder

he
he - 2 hafta Önce

inanmış gibi yapın

Sağolsun
Sağolsun - 2 hafta Önce

Elazığ ın kalkınması için en temel şartlar, Ulaşım , ikincisi üretim sanayi, tarım ve hizmetler, üçüncüsü Turizm kültür ,tarih, gastronomi , termal ve inanç, Suat beyi katkı ve girişimlerinden dolayı tebrik etme lazım

yorumcu
yorumcu - 2 hafta Önce

yav he he....

Xx
Xx - 2 hafta Önce

Aşırı sevindik ve çok inandik bizde zaten

Rambo
Rambo - 2 hafta Önce

Yalancının


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109