Elazığ’a Beşinci Noter Açılıyor

Elazığ’a yeni açılacak olan beşinci noterliğin konumu resmi gazetede yayımlandı.

Elazığ’a Beşinci Noter Açılıyor

Resmi gazetede yayımlanan kararda, "2022 yılı için gayrisafi gelirleri 2.000.000.00. TL tahmin edilen ve aşağıda isimleri ve ihdas bölgeleri yazılı bulunan söz konusu muhdes birinci sınıf noterlikler münhaldir.

1512 sayılı Noterlik Kanununun 22 ve müteakip maddeleri gereğince birinci sınıf noterlerden bu noterliklere atanmaya istekli olanların ilan tarihinden itibaren bir ay içinde Bakanlığın https://vatandas.uyap.gov.tr/main/vatandas/index.jsp?v=3780 adresinde yer alan başvuru ekranından güvenli elektronik imza, e-Devlet şifresi veya mobil imza ile başvurmaları gerekmektedir.

Başvuru sahiplerinin atanma isteğinden vazgeçmeleri halinde yine vazgeçme talepleri ilan tarihinden itibaren bir ay içinde aynı elektronik ortamdan Bakanlığı iletilmesi kaydıyla atama işleminde değerlendirilerek vazgeçme talepleri dikkate alınmayacak. Atamalar, başvuru ve vazgeçme taleplerinin elektronik ortamdan alınarak sisteme işlenmesi sonucu elektronik ortamda gerçekleşecek bundan dolayı fiziken yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Elektronik ortamda başvuru için başvuru kılavuzlarına, https://higm.adalet.gov.tr/ adresinden ulaşılabilecek. Başvurularda UYAP kayıtları esas alınacak.

Elazığ Beşinci Noterliğinin, Kadife ve Lale Sokakla kesişen kavşağın Doğan Çay Sokak ile kesiştiği yerden başlayarak, Doğançay Sokağın Temel Sokak ile kesiştiği yere kadar, buradan devamla Temel Sokağın Doğukent Caddesi ile kesiştiği yere kadar, buradan devamla Doğukent Caddesinin İstiklal Caddesi ile kesiştiği yere kadar olan kısımlarda ve bu kısımlara açılan cadde ve sokakların 50'şer metre derinliklerinde olacak şekilde mevcut noterliklerle haksız rekabet ortamı yaratmayacak uygun bir yerde, Açılmasına karar verilmiştir denildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109