Elazığ’da 104 Spor Kulübüne Malzeme Yardımı Yapıldı

Elazığ'da 104 amatör spor kulübüne 850 bin TL'lik malzeme yardımı yapıldı.

Elazığ’da 104 Spor Kulübüne Malzeme Yardımı Yapıldı

Elazığ Valiliği koordinesinde İl Özel İdaresi tarafından amatör kulüplere malzeme yardımı nedeniyle program düzenlendi.

Özel İdare Spor Kompleksinde gerçekleştirilen programda kentte faaliyette bulunan 104 kulübe alınan malzemeler Vali Erkaya Yırık tarafından teslim edildi.

Malzemelerin tutarının yaklaşık 850 bin TL olduğu belirtildi.

Programa Vali Erkaya Yırık, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Yıldız, Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Şiş, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinçci, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür, spor taban birlikleri temsilcileri, kulüp temsilcileri ve sporcular katıldı.

ŞERİFOĞULLARI: MALZEME YARDIMI KESİNTİSİZ BİR ŞEKİLDE 8 YILDIR DEVAM EDİYOR

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Ailemle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Bizler 2010 yılında ASKF Başkanlığına geldiğimizde dönemin Valisine, İl Özel İdaresi Genel Sekreterine ve İl Genel Meclis Başkanına amatör spor kulüplerine yardım talebimizi ilettiğimizde bu talebimiz kendileri tarafından kabul görmüş ve burada dağıtım töreni gerçekleştirmiştik. O dönem Kulüp Başkanlarımızın, yöneticilerimizin ve gençlerimizin mutluluğu halen daha gözlerimin önünde. O gün yine bu kürsüden şunu ifade etmiştim. Artık Vali, İl Özel İdare Genel Sekreteri ve ASKF Başkanı kim olursa olsun her sezon gidip yardım talep etmeyelim. Artık bu yardım geleneksel hale gelsin. Bugün gelmiş olduğumuz noktada spor kulüplerimize malzeme yardımı kesintisiz bir şekilde 8 yıldır devam ediyor. Bizler ilimizin her alanda sporunun gelişmesi ve sportif faaliyetlerin artarak devam etmesi noktasında Valilik, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğimiz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz, ASKF ve Spor Taban Birliklerimizle birlikte sporun gelişimini canı gönülden istiyor ve hep birlikte mücadele ediyoruz. Her fırsatta sporun önemini ifade ediyoruz. Sporun üzerinden gençlerimize ulaşmaya çalışıyor, hayatlarını disiplin altına almalarını ve hem bedenen hem de ruhen sağlıklı bireyler olmasını istiyoruz. Yine spor aracılığıyla gençlerimizi hem kötü alışkanlıklardan hem de kötü niyetli insanlardan kurtarmak adına bu çalışmalara imza atıyoruz. Bizler göreve geldiğimiz günden itibaren bu şehre en yüksek kalitede yaşam standartlarını oluşturmanın gayreti içerisindeyiz. Bir şehri güçlü ve farklı kılan o şehrin sosyal, kültürel ve sportif alandaki gücüdür. Bizlerde bu alanda farklı ve güçlü bir şehiriz. Bizler 2010 yılında ASKF’de göreve geldiğimizde ASKF’ye bağlı olarak 38 kulüp faaliyet gösteriyordu. 81 kulüple görevi Mustafa Gür kardeşimize devrettik ve kendileri de hem kulüp hem de lisanslı sporcu sayısını arttırarak görevine devam ediyor” dedi.

ŞERİFOĞULLARI: DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

Başkan Şerifoğulları, “Bütün spor taban birliklerimiz el ele gönül gönüle vererek gençlerimize hizmet etmenin peşindeler. Bizlerde kendilerine destek sunuyor ve yanlarında olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz. Her yıl İl Özel İdare Genel Sekreterliği tarafından amatör spor kulüplerimize malzeme yardımı yapılıyor. Yine geleneksel olarak Elazığ Belediyesi tarafından da her yıl bütün spor kulüplerimizin lige katılım bedelleri ödeniyor. Bu yılda inşallah Elazığ Belediyesi olarak bu desteğimiz devam edecek. Her mahallemizdeki spor tesislerimizin sayısını artırmanın gayreti içerisindeyiz.  Yine çok önem verdiğim Doğukent’teki 60 dönümlük arazi üzerinde ki spor köyü projemize inşallah önümüzdeki yıl başlayacağız. Bu spor malzemesi dağıtımında emeği ve katkısı olan çok değerli Valimize, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize, İl Genel Meclis Başkanımız ve Üyelerimize, ASKF Başkanımız ve Yönetim Kuruluna şükranlarımı arz ediyorum. Bundan sonraki süreçte de yanınızda olacağımızı ifade etmek istiyorum” diye kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 18:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
aa
aa - 3 yıl Önce

kuluplere gidiyorda acaba merdival altı salonlarda spor yapan genç kardeşlerimiz faydalanabiliyormu yoksa salon sahıpleri bunları parayla satıyormu sporculara

SIRADAKİ HABER

banner137