Elazığ’da 379 Konutun ve 99 İş Yerinin Kura Çekimi Yapıldı

Elazığ Merkez Mahallelerindeki 99 işyerinin ve 379 konutun kuraları çekildi. Kura çekimi Kanal Fırat ve Kanal E televizyonlarından canlı yayınlandı.

Elazığ’da 379 Konutun ve 99 İş Yerinin Kura Çekimi Yapıldı

AFAD İl Müdürlüğü’nde saat 9’da başlayacak olan kura çekiminde, Elazığ Merkez Mahallelerindeki işyerlerinden hak sahibi olan 544 afetzede için Çatalçeşme, Yemişlik ve Zafran Mahallelerinde yapılan toplam 99 işyerinin kurası ile Baskil’de hak sahibi olan 84, bağlı köylerden hak sahibi olup yer seçimleri ilçe merkezine yapılan 114 hak sahibinin konutları belirlendi.

Öte yandan Hicret mahallesinden hak sahibi olan 31 hak sahibinin, 2. Etap köy evleri kapsamında toplu alanlarda konutları yapılan; Gözebaşı Köyünden 53, Mollakendi Beldesi Güntaşı Mahallesinden 45, İkitepe Köyünden 5, Mollakendi Beldesi Karşıbağ Mahallesinden 18, Kavaktepe Köyünden 29olmak üzere toplam 150 köy konutlarının haksahipleri de yine kurada belirlendi.

Kura çekimi AFAD binası toplantı salonunda 1. Noter Ahmet Alıcı başkanlığında Vali Dr. Ömer Toraman'ın da katılımıyla gerçekleştirildi

TORAMAN: KURA ÇEKMEK SURETİYLE VATANDAŞLARIMIZA TESLİM ETME ŞANSINA KAVUŞUYORUZ

Bugün itibariye 478 hak sahibi olan vatandaşın iş yerlerini ve evlerini teslim edeceklerini belirten Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, “Malumunuz olduğu üzere ekim ayıyla beraber kura çekimlerinde bir hızlanma ve yoğunlaşma yaşamıştık bu çerçevede ekim ayı içerisinde bin 600 kadar vatandaşımızın konutlarını belirlemiştik. Kasım ayı içerisinde de bu kuraları TOKİ ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı konutları ve iş yerlerini bitirip bizlere artık kura çekip vatandaşlarımıza teslim edebilirsiniz dediği konutları biz burada kura çekmek suretiyle vatandaşlarımıza teslim etme şansına kavuşuyoruz. Hem Toplu Konut İdaresi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız ve AFAD Başkanlığımız yoğun bir mesai harcıyorlar. Vatandaşlarımız kuralarını çektikten kısa süre sonra taşınma imkanlarına kavuşmuş olacaklar. Bugün çekeceğimiz kuralara baktığımız da toplamda 478 adet konut ve iş yeri kurası çekeceğiz. Bunların 99 tanesi iş yeri kurası. Bu iş yeri kurası da rezerv alanda Yazıkonak’tan çektikten sonra bu defa Çatalçeşme 2. etap 10, Çatalçeşme 5. etap 7, Yemişlik 1. etap 30, Yemişlik 2. etap 7, Yemişlik 3. etap 10 ve Zafran Mahallesi'nde 35 adet olmak üzere 99 iş yerinin kurasını çekeceğiz. Bu iş yeri kuralarını önemsiyoruz. Vatandaşlarımızın bir an önce iş yerlerine kavuşmaları için gayret sarf ediyoruz. Bugün merkez Hicret Mahallesi'nde 31 adet konut kurası çekeceğiz. Aynı zamanda bugün ilk defa Baskil ilçesinden 198 adet konutun kurasını çekeceğiz. Bir taraftan Elazığ merkezdeki konutları bir taraftan ilçelerde ki konutları bir taraftan da kırsal kesimdeki konutların tamamlanarak vatandaşlara teslim edilmesi için gayret içerisindeyiz. Son olarak da 150 adet köy konutlarıyla ilgili kura çekimi yapacağız” dedi.

TORAMAN: 12 BİN 107 KONUT VE İŞ YERİNİN KURASINI ÇEKTİK

Önlerindeki süreci en iyi şekilde değerlendirerek vatandaşların konutlarını bir an önce teslim etmek istediklerini de kaydeden Vali Toraman, “Şu ana kadar bugün çekeceğimiz kuralar da dahil olmak üzere 12 bin 107 konut ve iş yerinin kurasını çektik. Afetten ve kentsel dönüşümden dolayı hak sahibi olan vatandaşlarımız için inşallah bu süreci kısa zamanda toparlayıp vatandaşlarımızın hayatlarının normalleşmesi için yürütülen çalışmalarda yavaş yavaş sona gelmiş olacağız" diye konuştu.  

Kura sonuçları daha sonra Elazığ Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün internet adresinden ve sosyal medya hesaplarından ilan edilecek.

Kura çekimi Kanal Fırat ve Kanal E televizyonlarından canlı yayınlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2021, 12:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
ADALET
ADALET - 2 yıl Önce

adil bir kura mı oldu yoksa hak yiyenlerin kurası mı oldu ...

ahmet eşiyok
ahmet eşiyok @ADALET - 2 yıl Önce

gerçekten katılıyorum

Kura
Kura - 2 yıl Önce

Kura çekimi oluyor,kime ne çıkarsa,bunun adili,olmayani nasıl oluyormuş bi onu söyle de millet anlasın.Zekasul.

ahmet eşiyok
ahmet eşiyok @Kura - 2 yıl Önce

yanlız bir şey sorucam sen bu kuranın neresindesin?

ahmet
ahmet @Kura - 2 yıl Önce

adil olanı ise 544 haksahibinin tüm bitmiş ve bitmemiş işyerlerinin kurası tek bir havuzdan çekilir kime ne çıkarsa , nasip kısmet deriz adil oldu deriz şükrederiz.

ahmet
ahmet @Kura - 2 yıl Önce

544 hak sahibi var işyeri için kura çekimi için +99 kişiyi neye göre belirliyorlar, kimlerin yandaşları o kuraya girenler , neredeki işyerleri o kuraya girenlere veriliyor kimse bilmiyor ve görmüyor. Bu adaletsiz olanıdır tamammı arkadaşım

Nur Ak
Nur Ak - 2 yıl Önce

Mart ayinda ek sure verilip hak sahipligi hakkını elde edenlerin çekilisleri ne zaman yapilacak acaba tam 9 aydır bekliyoruz.

Murat aktan
Murat aktan - 2 yıl Önce

M

ahmet eşiyok
ahmet eşiyok - 2 yıl Önce

çok büyük haksızlık oldu neden derseniz.
Elazığ ın Baskil ilçesine bağlı köylerinde evi yıkılan vatandaşlara 2+1 daire verdiler.
ilçede oturan evi yıkılan vatandaşlara 3+1 daire verdiler. sizce adaletli bir kuramı oldu tartışılır


SIRADAKİ HABER

banner137