Elazığ’da 50 Öğrenci Güzellik Uzmanlığı Sertifikasını Aldı

Elazığ’da güzellik akademisi kursuna katılan 50 öğrenciye güzellik sertifikası verildi.

Elazığ’da 50 Öğrenci Güzellik Uzmanlığı Sertifikasını Aldı

Elazığ’da eğitimini alan 50 öğrenciye güzellik uzmanlığı sertifikası verildi.

Sertifika programına İl Milli Eğitimi Müdürü Mehmet Yiğit, Kuaförler Odası Başkanı Nizamettin Türkoğlu, Kuaförler Odası Başkan Vekili Nurçin Karataş, Akademi Güzellik Uzmanlığı Yetiştirme Kursu İşletmecisi Burçin Aydemir ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit eğitimin önemine değindi.

Müdür Yiğit, “Bugün ilimizde düzenlemiş olduğumuz güzellik akademisi kursumuzun sertifika töreninde kursiyerlerimize sertifikalarını takdim ettik. Burada özellikle yoğun bir emek var. 6 aylık bir kurstu. Buradan kurs diplomalarını alan arkadaşlarımız şehrimize hizmet etmeye devam edecekler” dedi.

Kuaförler Odası Başkanı Nizamettin Türkoğlu, “Gençlerin gözlerindeki ışıltı bizleri ziyadesi ile mutlu etti” ifadelerini kullandı.

TÜRKOĞLU: ESNAFIMIZIN YANINDA OLMAYA DURMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Başkan Türkoğlu, “Genç kardeşlerimizin gözündeki ışıltıyı görüp mesleğimize bu kadar değer verdiklerini görüp mutlu olmamak elde değil. İnşallah rabbim aldıkları sertifikadan sonra kendi işyerlerini kurmayı nasip eder. Eğer işletmeniz olmazsa bir meslektaşınızın yanında hizmet etmeye devam edersiniz. Bugün olduğu gibi bundan sonrada Elazığ berberler ve kuaförler odası olarak gücümüzün yettiği kadar esnafımızın yanında olmaya durmaya devam edeceğiz” dedi.  

Kuaförler Odası Başkan Vekili Nurçin Karataş kursun içeriği ile ilgili bilgi verdi.

Akademi Güzellik Uzmanlığı Yetiştirme Kursu İşletmecisi Burçin Aydemir kursiyerlere meslek hayatlarında başarılar diledi.  

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109