Elazığ’da Covid-19 Tanı Laboratuvarı Hizmete Girdi

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde “Coronavirüs Tanı Laboratuvarı” olarak bilinen ve COVİD-19 hastalığın tanısında önemli bir yere sahip bulunan PCR (Polimeraz Zincir Reaksiyonu) Laboratuvarı hizmete girdi.

Elazığ’da Covid-19 Tanı Laboratuvarı Hizmete Girdi

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde PCR (Polimeraz Zincir Reaksiyonu) Laboratuvarı hizmete girdi.

POLAT: YÜKSEK KAPASİTEYLE HIZLI SONUÇ ALMAKTAYIZ

Covid-19 moleküler tanısı kapsamında hizmete giren Laboratuvarda incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat yaptığı açıklamada “Müdürlüğümüze bağlı Fetih Sekin Şehir Hastanemiz diğer tüm alanlarda olduğu gibi pandemi sürecinde de etkin rol almıştır. Koronavirüs ile mücadele kapsamında bölgemizin merkezi konumunda olan hastanemizde daha hızlı sonuç almak amacıyla laboratuvarımız hizmete girmiştir. Hastanemize başvuran ve COVID-19 şüphesi bulunan kişilerden alınan numuneler laboratuvarda aynı gün içerisinde sonuçlandırılarak hastaların tedavilerine zaman kaybetmeden başlanmaktadır. 7/24 saat esasına göre hizmet veren Laboratuvarda son teknoloji tanı yöntemleri kullanılarak yüksek kapasiteyle hızlı sonuç almaktayız” dedi.

POLAT: ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜYÜZ

Elazığ’da hizmete giren 2’nci PCR Laboratuvarı ile daha etkin hizmet verileceğini belirten Prof. Dr. Polat, “Bilindiği üzere pandemi salgının ortaya çıktığı ilk dönemlerde alınan bu numuneler il dışına gönderilmekteydi ve çok geç sonuç alınmaktaydı. Daha sonra ilimizin ilk PCR Laboratuvarı Fırat Üniversitesi Hastanesi bünyesinde kuruldu. İlimizdeki numunelere ilave olarak çevre illerden gelen test örnekleriyle yoğunluk had safhadaydı. Geldiğimiz noktada Bakanlığımızın katkı ve takdirleriyle ilimizde hizmete giren 2’nci PCR Laboratuvarı ile salgının önlenmesi ve hastaların belirlenmesinde şimdi daha güçlüyüz. Artık ilimiz ve bölgemiz için PCR kapasitemizi iki katına çıkarmakla daha etkin tedavi sürecine sahibiz. Bu vesileyle burada vatandaşlarımıza tekrar çağrıda bulunarak hastalığa yakalanmamak için lütfen maske, mesafe ve kişisel temizliğinize dikkat edin” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137