Elazığ’da Ev ve Kira Fiyatları Düşecek Mi?

Deprem sonrası yıkılan binalarla birlikte kira fiyatları da ikiye katlandı. Kiralık ev bulmakta zorlanan vatandaşlar bu defa satılık evlere yöneldi. Ancak satılık evler de durum pek parlak değil. Gözler ise yapılması beklenen deprem konutlarına döndü.

Elazığ’da Ev ve Kira Fiyatları Düşecek Mi?

Artan kira fiyatları, yıkılmayan binalar ve yapılması beklenen konutlar.. Kira ve ev fiyatlarını hareketlendiren 6 Şubat depreminin etkisi devam ediyor.

Şehirde hasar alan yapılar yıkılıp yapılmadığı için haliyle ev ve dükkanlar yüksek fiyattan kiralanıyor. Gözler ise yeni yapılacak konut ve dükkanlarda…

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Karma Oda Başkanı Hakan Albayrak, 28 Mayıs seçimlerinin ardından ev fiyatlarının düşebileceğini ifade etti.  

Başkan Albayrak, “Diyoruz ki bundan 3-4 ay önce bir röportaj vermiştik. Ev fiyatları artar mı? demiştiniz. Biz demiştik ki; ev fiyatlarının artacağını düşünüyoruz. Düşeceğine inanmıyoruz demiştik. Bazı arkadaşlar bazı insanlar bize yazılar yazıyor. Başkanın evden haberi var mı, başkanın fiyatlardan haberi var mı? Bu fiyatları biz yapmıyoruz. Örnek veriyorum bugün ev 1,5 milyon ise bunu ben yapmıyorum, 2 milyon ise ben yapmıyorum. Biz sadece olabilecekleri anlatıyoruz. Özellikle bunu buradan söylemek istiyorum. Yazan arkadaşlarımızın da bunu bilmesini istiyorum. Biz ev fiyatlarının düşeceğine inanmıyoruz. Bu TOKİ’ler yapılırsa, çarşı merkezinde yıkılacak olan binalar yıkılır yapılırsa biz o zaman düşeceğine inanıyoruz. Biz cumhurbuşkanlığı seçimlerinin ardından fiyatların düşebileceğini söylüyoruz. Sadece düşüncemiz bu” dedi.

Video:

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2023, 20:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137