Elazığ’da EYT’ye Kaç Kişi Müracaat Etti?

EYT’ye ilişkin düzenlemenin yürürlüğe girmesinin ardından emeklilik için başvuru yapanların sayısı 1,5 milyonu aştı. Başvuru yapanların bir kısmının aylık bağlama işlemleri tamamlandı. Elazığ’da da kaç kişinin müracaat ettiği öğrenildi.

Elazığ’da EYT’ye Kaç Kişi Müracaat Etti?

Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemeleri içeren Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

2 MİLYON 250 BİN KİŞİYE EMEKLİLİK HAKKI DOĞDU

Düzenlemeyle birlikte yüz binlerce kişiye emeklilik yolu açıldı. Düzenlemenin hayata geçmesiyle ilk etapta 2 milyon 250 bin kişiye emeklilik hakkı doğdu.

Emeklilik dilekçesi verildikten sonraki ay başından itibaren aylıklar ödeniyor. Başvuru tarihi maaş alma zamanını etkiliyor.

SSK ve BAĞ-KUR'luların nisan ayında aylık alabilmeleri için 31 Mart'a kadar başvuru yapmaları gerekiyor. Kamu işçileri ve memurlarda ise nisanda emekli aylığı almak için başvuru süresi sona erdi.

BAŞVURU SAYISI 1,6 MİLYONU AŞTI

EYT düzenlemesinin yürürlüğe girmesinden itibaren emekli olmak için başvuru yapanların sayısı 1,6 milyonu aştı. Başvuru yapanların bir kısmının aylık bağlama işlemleri de tamamlandı.

Elazığ’da da kaç kişinin EYT’ye müracaat ettiği belli oldu.

Edinilen bilgiye göre Elazığ’da 4A’lı 6.300 kişi, 4B’li 800 kişi EYT’ye müracaat etti.

ELAZIĞ’DAN 7.100 KİŞİ BAŞVURU YAPTI

Şuana kadar Elazığ’da EYT’ye müracaat eden sayısı 7.100 kişiye ulaştı.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2023, 15:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER