Elazığ’da Gazi Caddesi’ndeki Yıkım Çalışmaları Devam Ediyor

Gazi Caddesi’nde ağır hasarlı binaların yıkımının gece geç saatlere kadar sürmesi, çevrede oturan vatandaşları rahatsız etti. Vatandaşlar, bu duruma çözüm isterken, firma yetkilileri de çalışmayı bir an önce tamamlayarak, en işlek caddeyi vatandaşa açmak istiyor.

Elazığ’da Gazi Caddesi’ndeki Yıkım Çalışmaları Devam Ediyor

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen deprem sonrasında Gazi Caddesi’nde ağır hasarlı binaların yıkım işlemi sürerken, çalışmaların gece geç saatlere sürmesi çevrede oturan vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Vatandaşlar, gece geç saatlere kadar süren çalışmalar nedeniyle rahatsızlık duyduklarını söylediler.

SAĞLAM: ESNAF VE VATANDAŞI RAHATLAMAK İÇİN MESAİ GÖZETMEKSİZİN ÇALIŞIYORUZ

Yıkımı gerçekleştiren firma yetkilisi Tayfur Sağlam’da amaçlarının şehrin en işlek caddesindeki çalışmaları bir an önce tamamlayarak, “Amacımız vatandaşımızı bir an evvel rahata kavuşturmak. Buradaki esnafımızın dükkanını, yaya trafiğini bir an evvel açmak. Burada esnafın mağduriyetini görüyoruz. Bu faaliyetin gerçekleştirilmesi lazım. Belediyemizle beraber buranın faaliyetini sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızdan biraz anlayış göstermelerini istiyoruz. Biz vatandaşımızın mağduriyetini gidermek için çalışıyoruz. Saat 12’yi geçiyor ve biz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ne için? Buradaki esnafımızın mağduriyeti bir an evvel bitmesi için. Burası Elazığ’ın en yoğun caddesi. Burada günde 100 binlerce insan geçiyor ve bizde buradaki esnaf ve vatandaşı rahatlamak için mesai gözetmeksizin çalışıyoruz” dedi.

Firma yetkilisi Sağlam, çalışma süresini kısaltmaya çalışarak, pazartesi gününe kadar çalışmayı tamamlamak istedikleri için gece geç saatlere kadar mesai harcadıklarını kaydetti.

Sağlam, vatandaştan biraz sabır ve destek beklediklerini belirtti.

VİDEO:

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
BEYİN
BEYİN - 3 yıl Önce

Pandemi başında gazi Caddesi 1 ay kapalı kaldı. O zaman diliminde şehrin ana arteri olan bu noktalarda yıkım yapılıp trafik vs rahatlatılabilirdi. Sahibimiz yok anladık da peki beyin!

Bedava
Bedava @BEYİN - 3 yıl Önce

Artı beyin de bedava yani

Demir için
Demir için - 3 yıl Önce

Harfiyati orada temizlemek yerine şehir dışında bir yerlere taşıyın madem vatandaşı düşünüyorsunuz demiri ele

Öneri
Öneri - 3 yıl Önce

Merkezde ciddi otopark sorunu var yıkılan yerler yapılıncaya kadar yerleri, silindirle düzeltilip araç parkı için kullanılırsa hem trafik rahatlar hem de park sorunu yüzünden yeteri ticaret yapamayan esnafın Ticaret hacmi artar. Birçok yerde moloz yığını bırakılıyor.

Beyin li
Beyin li - 3 yıl Önce

Eleştirmeye gelince güya beynini kullandığını zanneden beyinsizler.Bir defa kesin hasar raporu 17 Nisan'da bitti.Bir ay itiraz süresinden sonra,öncelikli olarak "Acil Yikilacaklar " sınıfı binalar resen yıkıldı.Daha sonra Ağır Hasarlılar sınıfı binaları yıkmak üzere ihale açıldı,bu ihale sonucu 15 gün bekleme zorunluluğu ile KİK ten tasdik olup geldikten sonra ilk ihalede benim bildiğim 8 firmaya yer teslimi yapılarak başlandı,daha sonra işi hızlandırmak için 2.ihale ve normal prosedür yürütülüp sonuçlandi ve hala devam ediyor.
Şimdi bu safahatlari bilmeyen işgüzarlar hemen laf olsun torba dolsun bende birşey demiş olayım diye yorum yapıyor.Adamlar sabahlara kadar yıkım çalışması yapıyor,ayrıca demir ayrıştırmasini molozu taşıyıp dışarda yaptığını da görmeyenler hala konuşuyor,üstelik toz az olsun diye 3 yönden de arazözle su sıkarak,artık insaf yahu.Bu işler ancak bu kadar olur, ALLAH yardımcıları olsun.Beyni olup hiç kullanmayanlara da gerçekten yazık oluyor,bari kullananlara sorun.

Müteahhit belli oldu
Müteahhit belli oldu @Beyin li - 3 yıl Önce

Önce terbiyeli ol demirleri orada çıkarıp ayristiriyorlar gormuyorsan ya körsün ya da gelecek paraları düşünmekten aynı anda iki işi yapamıyorsun ikinci olarak olağanüstü bir durum var bir gecede kanun yasa degistirenler memleketi düzene sokmak için ihaleleri tarihleri istedikleri gibi hızlandırabilir. Bu iki ee tabi istedikleri firmaya vermek için şartlar belirleniyorsa oda ayrı. Zülfo Ağa'nın marabasi gibi duruyorsun beynimizi sana gösterecek değiliz sen Ağa'nın yanina git kan testi kontrolü yap önce ahmak insan

Yb
Yb @Beyin li - 3 yıl Önce

Katılıyorum iki kelime bir araya getiremeyenler burda ahkam kesiyor.öyle kolaymı herşeyi bir anda yapmak çok zor.

hakan
hakan - 3 yıl Önce

gazi cadeesindekilerde iyice saçmalamış. gürültü çıkarmadan olacak bi yıkım sistemi varsa söylesinler. Allah akıl versin kuş beyinliler

SIRADAKİ HABER

banner137