Elazığ’da Güzellik Merkezlerine Operasyon Düzenlendi

Elazığ Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Cımbız” operasyonunun şehirdeki güzellik merkezlerine yönelik yapıldığı öğrenildi. Yapılan operasyonda 16 kişi gözaltına alındı.

Elazığ’da Güzellik Merkezlerine Operasyon Düzenlendi

Dilan Polat ile başlayan güzellik merkezlerine operasyonlar Elazığ’la devam etti.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü tarafından şehirdeki güzellik merkezlerine yönelik eşzamanlı “Cımbız” operasyonu gerçekleştirildi.

MASAK raporu çerçevesinde gerçekleştirilen operasyonda; güzellik/bakım merkezi olarak faaliyet yürüten bazı işletmeler, işletme sahipleri ve çalışanları ile bazı kamu görevlilerinin, sadece 2023 yılı içerisinde Elazığ’da yaklaşık 7 milyon 400 yüz bin Türk Lirası kamu zararına sebebiyet verdikleri anlaşıldı.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, kamu kurum ve kuruluşları zararına nitelikli dolandırıcılık, rüşvet, resmi belgede sahtecilik, görevi kötüye kullanma, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak ele geçirilmesi, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama suçları soruşturma başlatıldı.

KAMU KURUMLARINI DOLANDIRICILIK SUÇU İŞLENDİ

Yürütülen soruşturmada gençlerin iş gücüne kazandırılması, nitelikli iş gücünün artırılması ve eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen çeşitli programların/projelerin suistimal edilerek kentte bulunan bazı şirketlerin kamu kurumu zararına dolandırıcılık suçunu işledikleri tespit edildi.

16 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Yapılan tespitler üzerine, yasal düzenlemeye aykırı faaliyet yürüterek haksız menfaat elde ettikleri ve kamu zararına yol açtıkları tespit edilen çoğunlukla güzellik/bakım merkezi olarak faaliyet yürüten bazı işletmeler, işletme sahipleri ve çalışanları ile bazı kamu görevlilerinin, sadece 2023 yılı içerisinde ilimizde yaklaşık 7 milyon 400 yüz bin Türk Lirası kamu zararına sebebiyet verdikleri anlaşıldı. Bu çerçevede, kamu zararının belirlenmesi amacıyla titizlikle incelenen hesap hareketleri ve MASAK raporu neticesinde tespiti yapılan şüpheli şahıslara yönelik eş zamanlı gerçekleştirilen ‘Cımbız’ operasyonunda, 16 şüpheli şahıs gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şahıslar adliyeye sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2023, 12:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137