Elazığ’da Hak Sahipliği Başvuru Süreci Tamamlandı

Kiminin son gün haberi oldu, kimi de evraklarını anca son güne yetiştirdi. Hasar tespit çalışmalarının tamamlanmasının ardından başlatılan hak sahipliği başvuruları bugün itibariyle sona erdi.

Elazığ’da Hak Sahipliği Başvuru Süreci Tamamlandı

Elazığ'da depremde hasar alan yapılarla ilgili hak sahipliği başvuru süreci tamamlandı.

Bu kapsamda Hasar tespit raporlarında konut, iş yeri ve köylerde de ahırlarının hasar durumları yıkık, ağır ve orta hasarlı olan depremzedeler için hak sahipliği süreci başvuruları 15 Haziran ile 19 Temmuz arasında yapılmaya başlandı.

Kentte belirlenen okullar, geçici barınma merkezleri ile eski devlet hastanesinden oluşan 14 nokta ile Sivrice, Maden ve Baskil ilçeleri hükümet konaklarında oluşturulan toplam 17 müracaat ofisinde başvuru alındı.

Başvurular, korona virüs salgını sürecinin devam etmesi nedeniyle yoğunluk oluşmaması için başvuru yapacakların kimlik numaralarının son rakamına alınmaya başlandı.

Kimlik numarasının son iki rakamına göre alınan başvuruları kaçıranlar için süreç 13 Ağustos tarihine kadar uzatıldı.

Hak sahipliği başvuru sürecinin son gününde Şair Hayri İlkokulunda yoğunluk var.

Kiminin son gün durumdan haberi oldu, kimi de hızlıca evraklarını yetiştirmeye çalıştı.

Korona virüs tedbirlerinin uygulanmasında ve güvenlikten sorumlu olan emniyet güçleri de evraklarını yetiştirmeye çalışan vatandaşlara yardımcı oldu.

Başvuruda bulunmayan vatandaşlar, hak sahibi olamayacak.

VİDEO:

YORUM EKLE
YORUMLAR
nurettin kaya
nurettin kaya - 9 ay Önce

sahipsiz elazığ rant sağlayan yerleri yaptılar birde milletin arsalarından yola verdiler milletin yıkılan evleri ellerinde patladı deprem bölgemizde halka yardımcı olunacağına tam aksi yapıldı sizleri Allaha havele ediyorum

SIRADAKİ HABER

banner103