Elazığ’da Hak Sahipliği Süreci Başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AFAD’ın hak sahipliği başvurularının bugünden itibaren e-Devlet üzerinden yapılabileceğini açıkladı. Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen Elazığ’da da vatandaşlar 22 Mayıs itibariyle AFAD’a hak sahipliği başvurularını yapabilecekler.

Elazığ’da Hak Sahipliği Süreci Başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.6 ve 7.7’lik depremlerin ardından AFAD’ın hak sahipliği başvurularının başladığını açıkladı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından Elazığ’da da 53 binanın yıkık, 48 binanın acil yıkılacak, 7 bin 402 binanın ağır, 512 binanın orta, 7 bin 911 binanın az ve 11 bin 694 binanın ise hasarsız olduğu belirlenmişti.

Başvurular bugünden itibaren e-devlet üzerinden başladı. 22 mayıs pazartesi günü itibariyle de AFAD tarafından başvurular alınabilenecek.

ERDOĞAN: E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILABİLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki ekim-kasım aylarıyla birlikte kalıcı konutları hak sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz. Ulaştırma Bakanlığı pazartesi günü Elbistan-Malatya yolunun ihalesini gerçekleştiriyor. Bu arada tabii köy evlerinin de teslimlerini etap etap yapacağız. AFAD’ın hak sahipliği başvuruları bugünden itibaren e-Devlet üzerinden yapılabilecek” dedi.

Öte yandan önümüzdeki günlerde hak sahipliği başvuruları için danışman ofislerin açılacağı düşünülüyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER