Elazığ’da Hayır Yemeği Verdi, Koronavirüs Vakaları Artmaya Başladı

Karakoçan İlçesi’nde, korona virüs tedbirlerini hiçe sayılarak, toplu yemek organizasyonu düzenlendi. Yemeğe katılan 28 kişi arasından pozitif vakalar tespit edildi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Elazığ’da Hayır Yemeği Verdi, Koronavirüs Vakaları Artmaya Başladı

Karakoçan İlçesi’ne bağlı köyün bir mezrasında verilen hayır yemeği verildi. İşte tüm olanlar o hayır yemeğinden sonra oldu. Mezrada gerçekleştirilen yemeğine katılan 28 kişi arasından pozitif vakalar çıktı.

Son bir hafta içerisinde ilçede vaka sayılarının artmasının ardından artışın gerçekleştirilen yemek organizasyonundan kaynaklandığı tespit edildi.

Konuyla ilgili inceleme başlatılmasının ardından Karakoçan Kaymakamlığı, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak, uyarıda bulundu.

Kaymakamlık yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Bir köyümüzün mezrasında Pandemi dönemindeki kurallara uygun olmayan ve halk sağlığını tehdit edecek bir şekilde toplu yemek organizasyonu düzenlenmiş, Filyasyon Ekibimiz ve İlçe Jandarma Komutanlığımız tarafından bu durum tespit edilmiştir.  Yapılan filyasyon çalışmalarıyla şu ana kadar 28 kişinin bu organizasyona katıldığı tespit edilmiştir.  Gerekli işlemler katılım gösteren kişilere uygulanmıştır. Şu ana kadar tespit edilen 28 kişi arasından pozitif vakalar çıkmış, bir vatandaşımız ise hastanede tedavisini sürdürmektedir.

“VAKA SAYISINDA YÜKSEK BİR ARTIŞA SEBEP OLMUŞ VE OLMAYA DEVAM ETMEKTEDİR”

Kıymetli Karakoçanlılar; sürekli olarak gerekli tedbirler anlatılmakta, sağlığın ciddiyeti vurgulanmakta, özellikle bir araya toplanılmaması, kalabalıklar oluşturulmaması konusunun hayati önemi hem medya aracılığı ile hem ekiplerimiz tarafından siz değerli vatandaşlarımıza sürekli olarak anlatılmaktadır.  Belirttiğimiz şekilde gerçekleştirilen bu organizasyon ve benzeri aktiviteler, kontrollü bir şekilde yönettiğimiz süreci olumsuz etkileyerek, son bir hafta içinde ilçemizde maalesef vaka sayısında yüksek bir artışa sebep olmuş ve olmaya devam etmektedir.

“ÖNCELİĞİMİZ HALK SAĞLIĞINI KORUMAK VE KOLLAMAKTIR”

Önceliğimiz tüm kamu kurumları ile birlikte halk sağlığını korumak ve kollamaktır ancak takdir edersiniz ki kıymetli vatandaşlarımızın da bu konuya özen göstermesi, hem kendi hem de hemşehrilerinin sağlıklarını tehlikeye atacak davranışlarda bulunmamaları gerekir. Bu salgınla ancak hep birlikte savaşabiliriz. Öncelikle sizler kişisel olarak maske, mesafe ve hijyen kuralına uymalı ve kalabalıklardan mümkün olduğunca kaçınmalısınız.”

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2020, 17:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Ali veli
Ali veli - 2 yıl Önce

Kerakoçan ergani de hıı

Şakir
Şakir - 2 yıl Önce

Karakoçan'ı Diyarbakır'a mı bağlamaya çalışıyorsunuz

Sadin
Sadin - 2 yıl Önce

Size yakışan birbirinizden özür dillemeniz

Elin Herifi
Elin Herifi - 2 yıl Önce

Ulan ibne editör. Olay karakoçanda oluyor başlıkta Elazığ diyorsun. Bu mu gazetecilik anlayışınız? Kaliteyi her geçen gün düşürüyorsunuz

Şakir
Şakir @Elin Herifi - 2 yıl Önce

Karakoçan'ı Diyarbakır'a mı bağlamaya çalışıyorsunuz

Elin Herifi
Elin Herifi @Elin Herifi - 2 yıl Önce

Elazığ dediğin zaman Elazığ Merkez anlaşılır sevgili gerizekalı. İstanbul'da yangın çıkmış denildiği zaman mantıklı geliyor mu sana bu cümle?

Ahmat
Ahmat @Elin Herifi - 2 yıl Önce

Admin karakoçan dadır

Bekir Deveci
Bekir Deveci @Elin Herifi - 2 yıl Önce

Mal adam Karakoçan, Diyarbakır'da mı

SIRADAKİ HABER

banner109