Elazığ’da İki Bölgede ‘Acele Kamulaştırma’ Kararı Alındı

Elazığ’da meydana gelen deprem dolayısıyla genel hayata etkili kabul edilen bazı afetler dolayısıyla hak sahibi vatandaşlara barınma alanı oluşturulması için merkez Yalındamlar Köyü’nde ve Sivrice Uslu Köyü’nde iki taşınmaz arsa kamulaştırılacak.

Elazığ’da İki Bölgede ‘Acele Kamulaştırma’ Kararı Alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan Resmi Gazete’de Elazığ’da iki bölgenin acele kamulaştırılması ile ilgili karar yayımlandı.

Yayımlanan karara göre Elazığ merkeze bağlı Yalındamlar Köyü’nde 104 ada, 18-19 parsel numaralı ve Sivrice İlçesi’ne bağlı Uslu Köyü’nde bulunan 104 ada, 36 parsel numaralı iki taşınmazlar bazı afetler nedeniyle hak sahibi olan afetzedelerin kalıcı barınma ihtiyacının karşılanması için acele kamulaştırılma kararı alındı.

“ELAZIĞ’DA İKİ BÖLGENİN ACELE KAMULAŞTIRILMASINA KARAR VERİLDİ”

Resmi Gazete’de yapılan açıklamada, “Ekli listede bulundukları yer ile ada ve parsel numaraları gösterilen taşınmazların, Elazığ, Erzurum ve Rize illerinde meydana gelen ve genel hayata etkili kabul edilen bazı afetler nedeniyle hak sahibi olan afetzedelerin kalıcı barınma ihtiyacının karşılanması amacıyla Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına 2942 sayılı Kamulaştırma Kanunun 27’nci maddesi gereğince karar verilmiştir” denildi.

YALINDAMLAR KÖYÜ

104 ada, 18 parsel

104 ada, 19 parsel

SİVRİCE USLU KÖYÜ

104 ada, 36 parsel

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2021, 01:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109