Elazığ’da Jandarma, Trafik Güvenliği Eğitimi Verdi

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı ilçelerde vatandaşlara yönelik olarak trafik güvenliği eğitimi verdi.

Elazığ’da Jandarma, Trafik Güvenliği Eğitimi Verdi

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı, başta çocuklar olmak üzere vatandaşlara yönelik olarak trafik güvenliği eğitimi verdi.

Baskil Kadıköy İlk ve Orta Okulunda ve Karakoçan İlçesi Sarıbaşak İlkokulunda trafik kurallarını anlatan ve kazaların oluş nedenleri ile engellemek adına yapılması gerekenleri bir bir anlatan ekipler, emniyet kemerinin nasıl hayat kurtaran bir unsur olduğunu, alkolün dikkat, refleks ve denge üzerindeki olumsuz etkilerini uygulamalı olarak anlattılar.

MİNİKLERE UYGULAMALI ANLATILDI

Öğrenci ve küçük çocuklara yönelik teorik eğitimin yanı sıra trafik ışıklarının ve tabelalarının anlamları hakkında bilgiler verildi.

EMNİYET KEMERİ HAYATA BAĞLAR!

Jandarma ekiplerince emniyet kemerinin önemini anlatarak kaza anında nasıl yara almadan kurtulabilecekleri konusuna değinildi.

Eğitim sayesinde vatandaşlar arasında farkındalığı artırarak, emniyet kemeri takma oranını artırmayı, böylece de trafik kazalarındaki ölüm ve yaralanma oranlarını düşürmek hedefleniyor.

Ayrıca Trafik Jandarma ekiplerince öğrencilere genel Trafik kuralları, Işıklı Yaya geçitlerinden geçişlerde dikkat edilmesi gereken hususlar, yayalar için 5 Adımda Güvenli, Okul servis araçlarına binme inme kuralları konulu eğitim semineri verilerek Trafik Jandarma aracı tanıtılmıştır.

Eğitime katılan öğrencilerde ayrıca Jandarma boyama kitabı ve çeşitli hediyeler verilmiştir.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109