Elazığ’da Konutlar Yükselmeye Başlıyor

Elazığ’da 24 Ocak depreminin ardından TOKİ tarafından başlatılan inşaatlar yükseliyor. O inşaatlardan bir bölümü de Zafran Mahallesi’nde inşa ediliyor. 696 daireden oluşan konutlar yükselmeye devam ediyor.

Elazığ’da Konutlar Yükselmeye Başlıyor

24 Ocak’ta meydana gelen 6.8’lik depremde Elazığ’da 37, Malatya’da 4 olmak üzere 41 kişi hayatını kaybetti, 20 binden fazla konut ise ağır hasar gördü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un koordinesinde 20 bin 417 konutun inşaatının yılsonuna kadar bitirilmesi için çalışma başlatıldı.

Depremzede aileler için Zafran Mahallesi’nde başlanılan 696 konutun tamamlanması için başlanılan çalışmalarda gözle görülür hale geldi.


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Afadzede
Afadzede - 3 yıl Önce

Binalar aman manzara görmesin diye iç içe sokulmuş, 5 kat saplantısı yüzünden iç içe sokulan beton kümesler oluşturuldu. Hemen aşağısında 18 kat yapılan yapılar var. Orayı neden 5 kata mahkum edip arsa kazanmak içinde binaları dip dibe soktunuz manzaralı bölge komşu manzaralı hale gelmiş arka taraf beton istinat duvarlarına ön taraf komşunun penceresine bakıyor. Zemin kat işi tam bir mühendislik dehası, düz zemin hangi akıl işidir.

.
. - 3 yıl Önce

Oraya ancak helikopter ile inilir.

Kürşat
Kürşat - 3 yıl Önce

Bu binaların mimarisi ve yerleşimi gözönüne alindiginda,hangi kafanın işi ise herhalde kat sayısını ve mimari görüntüsü ile hep aynı ve içiçe geçmiş olması bana göre bir sınıf oluşturma zihinsel altyapısı ile planlandığı hissediliyor.Proletarya diktatörlüğünün kolhoz tipi yapı düzeni ile kooperatif anlayışının bir örneği,peki bu sizi mutlu edecekse, ALLAH sizlerede nasib etsin.Halbuki zemin klas tesbit raporu gözönüne alınarak 5-6-7-8-10 katlı gibi değişik mimari görünümlü binalar yapilarak bir estetik bir görünüp ile insanların aile fert sayısına göre isteğe göre kuraya tabi tutulabilir olsaydı,çok daha takdir edilirdi,hemde arsadan kazanç sağlanırdı,hani nerede.

Vatandaşın biri
Vatandaşın biri - 3 yıl Önce

İnsaatlar benim kanaatimce yıl sonu bitmez Mayıs Haziran ayında ancak biter 1 ay sonra kış başlıyor sonuçta duracak insaatlar

SIRADAKİ HABER

banner137