Elazığ’da Kütüphane Haftası Etkinlikleri

Elazığ’da kütüphane haftası nedeniyle öğrencilere ücretsiz kitap dağıtımı yapılarak, “Kitap Okuma” etkinliği düzenlendi.

Elazığ’da Kütüphane Haftası Etkinlikleri

27 Mart-2 Nisan Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından “Kitap okuma” etkinliği gerçekleştirildi.

Özel bir AVM’de gerçekleştirilen etkinlik öncesinde öğrencilere çeşitli kitaplar dağıtıldı.

Etkinliğe Elazığ Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ’da katıldı.

Düzenlenen etkinliklerle öğrencilere kitaplarla yaşamanın önemi anlatıldı.

YİĞİT: ELAZIĞ’DA OKUMA KÜLTÜRÜNÜN ARTMASI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, “Bir çok alanda bilgiye erişim imkanımız ama bunların çoğunun doğruluğu kanıtlanmamış bilgiler oluyor. Bizler en doğru bilgiye kitaplardan ulaşabiliriz. Biz Kütüphane Haftası içerisinde bu temayı özellikle işleyerek onlara kitapları tanıtıp bunlarla birlikte yaşamasının ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalıştık. Bu etkinliğimiz bugün öğrencilerimizin de katılımıyla güzel bir şekilde gerçekleşti. Hafta boyunca bizler burada olacağız bütün hemşehrilerimizi ve öğrencilerimizi bekliyoruz. okullarımızda da etkinliklerimiz devam edecek. Aynı şekilde etkinliklerle bu yıl ve önümüzdeki yıl Elazığ’da okuma kültürünün artması için çalışmalarımız sürecek” ifadelerini kullandı.

DEMİRDAĞ: KİTABA DÖNMEMİZ GEREKİYOR

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ’da dijital dünyanın hakim olduğu bir süreçte kitap okumanın önemine dikkat çekerek: “hafta boyunca burada okuma etkinliklerimiz devam edecek, burada olacağız. Aynı zamanda kütüphanelerimiz aracılığıyla bütün il ve ilçelerde Kütüphaneler Haftası dolayısıyla çeşitli okuma etkinlikleri yapacağız. okumanın önemini hepimiz anlamış durumdayız. Dijital yaşam artık kitabın önüne geçmeye başladı. Bizim bunu kırarak kitaba dönmemiz gerekiyor, kitapla yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137