Elazığ’da Mukabele Geleneği, Yeniden Başladı

Deprem nedeniyle merkezi sistemle İzzet paşa Cami’sinde sürdürülen mukabele geleneği yeniden başladı. Elâzığ Müftüsü Selami Aydın, ikindi namazından 1 saat önce okunacak Kuran’ı Kerim’in 106.4 FM bandından takip edilebileceğini söyledi.

Elazığ’da Mukabele Geleneği, Yeniden Başladı

Elazığ’da 24 Ocak’ta meydana gelen deprem nedeniyle ara verilen mukabele geleneği yeniden başladı.

AYDIN: GELENEĞİ BUGÜN BAŞLATTIK

Elâzığ Müftüsü Selami Aydın, ikindi namazından bir saat önce Kuran’ı Kerim okunacağını belirterek, “Bugün hayırlı bir işe başlıyoruz. Daha önce Elazığlımızda yedi seneden beridir merkezi sistemden okunan mukabele geleneğini deprem vesilesiyle inkıtaa ya uğradı. Geleneği bugün başlattık. Çok değerli hafızlarımız var. Hocalarımız her gün ıkındı namazından bir saat önce kuranı kerimi okuyacak. Evlerde bizi dinleyen kardeşlerimiz merkezi sistemden 106.4 FM bandından da gördüğünüz gibi kardeşlerimiz dinleyebilirler” dedi.

AYDIN: HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA İHTİYACIMIZ VAR

Aydın, Kuran okumanın önemine değinerek, “Kardeşlerimiz kuranı kerim okunduğu zaman dinlerler hürmet ederler. Cenabı hak kuranı kerim de “Kur’an-ı Kerim okunduğunda dinleyin ki Allah size merhamet etsin “diyor. İnşallah kuranı kerim hep okunacak hafızlarımız okuyacaklar. Her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Salgın bir hastalık var ve hepimizin duaya ihtiyacı var. Allah’a yalvarmaya ihtiyacımız var. Tedbirlere dikkat edeceğiz temizliğe daha fazla riayet edeceğiz. Kalabalıklarda bulunmayacağız ve bu hastalığı inşallah hep beraber atlatacağız. Kuranı kerimi ’de dinleyeceğiz Allah’ın izniyle” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2020, 18:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
:(
:( - 3 yıl Önce

Akşama kadar anlayıp düşünüp öğüt alınması için indirilmiş Kitabı anlamadan okuyun bakalım. Sonra dersiniz, adaletsizlik, fuhuş, cinayet, istismar bu toplumda neden arttı. Kitabın indirilme sebebi nedir diye onlarca ayet var bir bakın bakalım bu geleneksel yaklaşımı destekliyor mu.

Fırat
Fırat - 3 yıl Önce

Millete sokakta röportaj yapılıyor, islamın, imanın, guslün farzları soruluyor bilmiyor bir fatiha süresini okuyamıyor, sübhaneke yi okur musun diye soruyor bilmiyorum diyor yüzde sekseni bunlara detaylı dini öğretecek bilgiler hafta içinde ve özellikle cuma hutbelerinde yer verilmeli boş beleş günlerle ilgili hutbe verilmez. 24 saat Kur 'an okusalar fayda etmez. Kadını erkeği, yaşlısı genci çileden çıkmış saygı, sevgi, şükür yok. Bundan dolayı cenabı hak musibet yağdırıyor anlamıyor kendimize çeki düzen vermiyoruz

SIRADAKİ HABER

banner137