“Elazığ’da sabah saatlerinde sis ve hafif buzlanmalar olacak”

Yağış uyarısı yapan Meteoroloji 13. Bölge Müdürü Taner Erdoğan, sabah saatlerinde yer yer sis ile birlikte hafif oluşabilecek buzlanmalara karşı sürücüleri uyardı.

“Elazığ’da sabah saatlerinde sis ve hafif buzlanmalar olacak”

Meteoroloji 13. Bölge Müdürü Taner Erdoğan, Elazığlı vatandaşları uyardı.

Müdür Taner Erdoğan, sabah saatlerinde hafif oluşabilecek buzlanmaların olduğunu belirtti.

ERDOĞAN: YENİ BİR YAĞIŞLI HAVANIN ETKİSİNE GİRECEK

Müdür Erdoğan, bölgenin yeni bir yağışlı havanın etkisi altına gireceğini belirterek, yüksek kesimlerde ise kar yağışı beklendiğini ifade ederek, “Yaptığımız son meteorolojik değerlendirmelere göre; yarın sabah saatlerinden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Bu yağışlı sistem Salı sabah saatlerinden başlayıp, Çarşamba akşam saatlerine kadar etkili olmasını bekliyoruz. Yüksek kesimlerde 1500 m üzerinde karla karışık yağmur, daha yüksek kesimlerde kar şeklinde olmasını bekliyoruz. Çarşamba günü yağışların bölgemizi terk etmesini bekliyoruz. Ondan sonra hafta sonuna kadarda bölgemizde her hangi bir yağış beklentimiz bulunmamaktadır. Hava sıcaklarına baktığımızda hava sıcaklıklarının normal seyirde devam etmesini bekliyoruz. Yarından itibaren Aralık ayına girdiğimiz için Aralık ayı mevsim normallerine göre birkaç derece düşmesini bekliyoruz. Yağışlarla birlikte rüzgarın doğu yönünde daha kuvvetli esmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN: HAFİF BUZLANMALAR BEKLENİYOR

Meteoroloji 13. Bölge Müdürü Taner Erdoğan, sabah saatlerinde yaşanacak sisli hava ve buzlanmalara karşıda sürücüleri dikkatli olmaları noktasında uyararak, “Sabah saatlerinde yer yer sis pus hadisesi ile beraber hafif buzlanmalarda bekleniyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7