Elazığ’da “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” Düzenlendi

Elâzığ’dan yaklaşık 150 kadın, bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla "Süslü Kadınlar Bisiklet Turu" etkinliği gerçekleştirdi.

Elazığ’da “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” Düzenlendi

Renkli kıyafetler giyinen, balon, çiçek ve oyuncaklarla bisikletlerini süsleyen kadınlar, Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya geldi.

Kent merkezinde trafiğe kapatılan güzergahta bisiklet süren kadınların etkinliği büyük ilgi gördü.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Elazığ Temsilcisi Mehtap Yavuz, yaptığı açıklamada, Süslü Kadınlar Bisiklet Turu etkinliğinin, Elazığ'da 7'ncisini düzenlediklerini söyledi. Yavuz, “Bu tur Elazığ’da 7. Kez gerçekleştiriyoruz bizde çok şaşkınız ama geldiğimiz noktada çok mutluyuz. Bu turu gerçekleştirmek için iki temel amacımız var birincisi kadınların bisiklet kullanmasını teşvik etmek onların herhangi bir baskı altında kalmadan günlük hayatta bisiklet kullanabileceklerini göstermek bunu da önemli ölçüde gösterdiğimizi düşünüyoruz. Diğer amacımız ise yolların sadece motorlu taşıtlara ait olmadığını göstermek istiyoruz. Yıl boyunca da turlar gerçekleştiriyoruz bu turlardaki amacımız güvenli sürüş alanları ve bisiklet yolları talep etmek. Önümüzdeki yıllarda da eminiz ki Belediyeden de destekler alacağımız” dedi.

Kadınlardan Rabia Koşar da bu etkinliğin ülke genelinde 11 yıldır yapıldığını anımsattı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137