Elazığ’da Yurtlarda Kazanlar İlk İftar İçin Kaynıyor

11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerife kavuşmanın mutluluğu bu yıl buruk yaşanıyor. 6 Şubat tarihinde meydana gelen afet sonrası GSB yurtlarına yerleştirilen depremzedeler evlerinden, memleketlerden uzak ilk ramazanını yaşıyor.

Elazığ’da Yurtlarda Kazanlar İlk İftar İçin Kaynıyor

GSB Elazığ Yurtları depremzedeleri hiçbir zaman yalnız bırakmadığı gibi ramazanda da yalnız bırakmıyor, iftarda aynı sofrayı paylaşıyor. Yurtlarda kalan depremzedeler için yemekhanelerimizde tüm hijyen kurallarına uygun olarak  sahur ve iftar menüleri hazırlanıyor.

Ahmet Kabaklı Öğrenci Yurdu Aşçısı Abdürrahim Bal depremzedelerden razı olduklarını söyledi.

Ahmet Kabaklı Öğrenci Yurdu Aşçısı Abdürrahim Bal, “  Ramazan ayına girdik ramazandan önce günde 3 öğün yemek veriyorduk. Ramazanda oruç tutmayan depremzedeler için 4 öğün vermeye başladık. Her türlü iyi hizmet vermeye çalışıyoruz. Biz onlardan razıyız inşallah onlarda bizden razıdır” dedi.

Ahmet Kabaklı Öğrenci Yurdu Diyetisyeni Fatih Bayram da depremzedelere verdikleri hizmetten mutlu olduklarını dile getirdi.

Ahmet Kabaklı Öğrenci Yurdu Diyetisyeni Fatih Bayram , “ Yurdumuzda 2500-3000 kişilik yemek hazırlıyoruz ve şuan ramazan olduğundan dolayı 4 öğün yemek vermekteyiz. Mevcudumuz maksimum 2850 kişi. Depremzedelere hizmet ettiğimizden dolayı mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Yurtta kalan ve Malatya’dan gelen depremzede vatandaş evleri kadar rahat ettiklerini yurdun sıcak yuva olduğunu ifade etti.

Depremzede ise, “ Sahur da her şey güzeldi çeşit çeşit şeyler vardı güzel bir sahur geçirdik. Evimizden daha rahatız burada. Tabi insan ne de olsa evini arıyor evimizdeki sıcaklık hiçbir yerde yok. Ama burada her şey rahat evimizde bulamadığımız imkanlar burada var” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137