Elazığ’daki Duyarlı STK’lar Öğrenciler İçin Harekete Geçiyor

Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Odası tarafından öğrencilere yardım etmek amacıyla kampanya başlatıldı. Başkan Ferhat Evsen, kampanyaya destek vermek için STK temsilcilerine seslendi.

Elazığ’daki Duyarlı STK’lar Öğrenciler İçin Harekete Geçiyor

Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler Odası Başkanı Ferhat Evsen tarafından kampanya başlatıldı.

Başlatılan kampanyada Fırat Üniversitesi öğrencilerine yardım etmek amaçlanıyor.

Başkan Ferhat Evsen, kampanyaya destek vermeleri için hayırseverlere ve STK temsilcilerine seslendi.

EVSEN: BİN ÖĞRENCİNİN SEVİNMESİNE VESİLE OLACAK

Başkan Evsen açıklamasında, “Bugün Fırat Üniversitesi’nde eğitim öğretimine devam eden 45 bin tane öğrencimiz var ve bunlarla ilgili Rektörümüz Sayın Fahrettin Bey ile görüştük. İhtiyaç sahibi bin öğrenciye Elazığ’daki Sivil Toplum Kuruluşları, oda başkanları olarak bin öğrenciye bin TL burs kampanyası adı altında bir kampanya başlatmış bulunmaktayız. Biz de dahil oda olarak ilk ödemeyi yaptık ve bu konuda ilk gün ki basın açıklamamızla birlikte destek olacak bütün sivil toplum kuruluşları oda başkanlarına şimdiden teşekkür ediyoruz. Bin öğrencinin sevinmesine vesile olacak, ülkemizde de ilimizin yıllar önce nasıl güzel bir sesi vardıysa, Elazığ isminin nasıl güzel bir ismi vardıysa bu kampanyayla birlikte ülkemizde inşallah bir başlangıç olur. Diğer illerde de böyle bir başlangıç olur” ifadelerini kullandı.

EVSEN: BUGÜN SESİMİZİN GÜR ÇIKMA ZAMANIDIR

Başkan Ferhat Evsen, “Sivil Toplum; STK oda başkanları olarak toplumda her zaman eleştiriliyoruz. Bir nevi doğruluk payları var. Bizler açılışlardan, toplantılardan bu şehir için güzel işler yapan STK’larımızda var, yapamayan da var. Bu bir fırsat. Gelin iyilik iyidir ve bulaşıcıdır diyerek bir sivil toplum kuruluşu, bir öğrenciyi sevindirmek kaydıyla yaklaşık bin tane STK ve oda başkanı var. Bunlar inşallah bu kampanyaya destek olurlar. Buradan tüm Elazığ’daki sivil toplum kuruluşlarına ve oda başkanlarına sesleniyoruz. Fırat Üniversitesi’nin hesabına yemek ücreti ve öğrenci yardımı diye açıklama yaparak yapabilirsiniz. İlk ödemeyi Elazığ Kahveciler ve Kıraathaneciler odası olarak 800 üyemizin adına hayır işidir bu hayırda bizde bulunalım diye ilk ödemeyi yaptık. Böyle bir başlangıç yaptık. En azından deprem ve pandemi yaşamış sivil toplum kuruluşları ve oda olarak hep eleştirildik. Bugün sesimizin gür çıkma zamanıdır. Toplumda bizde güzel işler yapabileceğimizi örnek olarak göstermek için böyle bir çabaya girelim” şeklinde konuştu.

Fırat Üniversitesi Öğrencilerine Yemek Yardımı İçin Hesap Bilgileri

Ziraat Bankası Fırat/Elazığ Şubesi

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü

İBAN: TR 2600 0100 1561 3474 2736 5094

Hesap Numarası: 1561-34742736 5094

BIC Kodu (Yurt Dışı İçin): TCZBTR2A 1561

NOT: Açıklama kısmına “Öğrenci Yemek Yardımı” yazılması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2022, 15:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109