Elazığlı Depremzedeler Evlerinin Teslim Edilmesini İstiyor

Evlerinin teslim edileceğini haberini alarak bir umutla Sürsürü Mahallesine gelen Petek ve Dilek Sitesi sakinleri, yetkililerden böyle bir şeyin olmadığı cevabını alınca, “Önümüz kış biran önce evlerimizi teslim edin” çağrısı yaptı.

Elazığlı Depremzedeler Evlerinin Teslim Edilmesini İstiyor

24 Ocak’ta meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde birçok vatandaşın hayatını kaybettiği ve yaralandığı Sürsürü Mahallesinde yeni umutlar için yükselen konutlar kısa bir sürede tamamlandı.

9 blok ‘tan oluşan 3+1 E ve M tipi olarak ayrılan dairelerin 4 Blok’u 120 metrekareden 5 Blok’u ise 100 metrekareden oluşuyor.

Toplam 179 adet konutun hak sahiplerini belirlemek içinde 29 Eylül’de kura çekimi gerçekleşti.

Anahtar tesliminin hala yapılmamasından yakınan Depremzedeler yaşadıklarını sıkıntıları da dile getirdi.

“Anahtarlar verilmedi. 2 aydan beri milletin rezilliğini gidip görsünler. Bir an önce teslim etmeleri lazım. İyi veya kötü Allah razı olsun ama bu sefer anahtar verilmiyor. Komisyon toplanacak diyorlar ama bizde ne olacağını bilmiyoruz. Bu millete yazık”

“Mahallemiz, eski evimiz burada. Ben şu an Doğukent’te oturuyorum. Evlerimiz 20-25 gündür bitti. Biz kirada sürünüyoruz ama hala teslim edilmedi. Bize dediler teslim edilecek. Şimdi haber geldi dediler teslim edilmeyecek. Niye acaba? Bu kadar millet perişan olmuş. Yarın yağmurlar başlayacak. Millet bu karda kışta nasıl taşınacak? Bir an önce teslim edilmesini istiyoruz”

“Burada millet duruyordu bende geldim. 1 aydır bitmiş. Adam kirada iki ev yaşıyor. Yer yok. Neden vermiyorlar. Bir an önce teslim edilsin. Evlerin yapılacak bir şey yok. Evler ufak. Şimdi sağlam. Evler eskisinden daha da sağlam ama biraz küçük oldu”

“Küçük evde oturanlar büyük eve gitti, büyük evde oturanlar küçük eve gitti. Köşede olanlar yana gitti. Haksızlık var. madem kuraysa kat arasında çekilmez komple çekilir. Herkes yerinden razıydı. Milleti birbirine saldılar. Herkes kendi evine gitseydi kimse kırılmayacaktı. Ben öne geldim ama arkadan öne gelen razı olacak mı?”

VİDEO:

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 19:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Burçin Toprak
Burçin Toprak - 1 yıl Önce

Ülkem güzel ülkem ...
Haber çıkardılar anahtarları teslim ediyoruz diye.
Hiç bişey anlamadım .
Bir yetkili de çıkıp demiyor ki süreç şu şekilde olacak diye yazık.

Ooo
Ooo - 1 yıl Önce

Daha çok beklersiniz.. bu kış kimse taşınamaz.
Bitmiş evleri neden bekletirler ki reklam yapmak için herşeyi yaparlar vatandaş mağdur olmuş olmamış kimi ilgilendirir.. önemli olan gelecek oy planlamalari

Ayşe Sezgin
Ayşe Sezgin - 1 yıl Önce

179 haneyi perişan ettiler 120 metrekare evdeki 88 metre kareye öndeki arkaya arkadaki öne üsteki alta alttaki üste bu insanlardan herkez kendi yerini istiyor imzası aldılar daha evler yıkılmadan anahtarı teslim etmesinler ya aldıkları imzanın sözün arkasında dursunlar ya da insanların ağlaya ağlaya taşınmalarını izlesinler vebal büyük de anlayana

İsmet
İsmet @Ayşe Sezgin - 1 yıl Önce

Yeni rezerv alanları için kura doğru olanı ancak herkesin önceki yerinin belli olduğu yerde neden kura çekiyorsun. Zemin katlar TOKİ tarafından ilginç bir yaklaşımla yüksek değil de düz zemin yapılıyor. İlerde en fazla şikayet buradan gelir. Kaldı ki ara kat ile değerleri de aynı değil, burayı alanlara daha düşük ödeme yapma imkanı sağlanmalı. Herşeyin başı Adalet

Kürşat
Kürşat - 1 yıl Önce

Bu nasıl Bir il yönetimidir,yapılan bir sosyal devlet olma gereği hizmeti ancak bu kadar kötü bir şekilde yönetir ve nimeti külfete dönüştürsünüz,ancak bu kadar olur.2 aydır teslim edilmeyen anahtarların gerekçesi ne olabilir ki! Bu insanlar kirada veya sığıntı ey yetkililer.Bu kadar saçma bir kura örneği yok.İnsanlarin yıkılan evlerinin oturduğu kat belli,m.karesi belli iken bunlar gözönüne almadan,yapılacak işlem hatalıdır.İlkönce kura çekme sırası belirlenir,sonra 179 daire, bir torbaya atılır,kura çekim sırasıyla kura çekilir,zemin katta oturan yine zemin katlara kurasız verilir.Yapilacak buydu ama maalesef şikayetler çok haklı ve yerinde.Bravo yine ağzımıza gözümüze bulaştırdik.Simdi bunu nasıl cözeceksiniz beyefendi!

Samet
Samet - 1 yıl Önce

Muhtemelen Cumhurbaşkanın gelmesini bekliyorlar ancak ben Sayın Cumhurbaşkanın insanları mağdur eden bu işgüzarlığı bilse hoşuna gitmeyeceğine eminim.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109