Elazığlı İl Yöneticileri Sosyal Medyadan Tepkilerini Gösterdi

Ergun Mengi’nin başını çektiği 103 Emekli Amiral, Başkan Erdoğan’ın politikalarına, hükümete ve TSK'ya yönelik skandal bildiri yayınladı. Skandal bildiriye Elazığ il yöneticilerinden sert tepki geldi.

Elazığlı İl Yöneticileri Sosyal Medyadan Tepkilerini Gösterdi

Emekli Amiral Ergun Mengi’nin başını çektiği 103 Emekli Amiral, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın politikalarına, hükümete ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik skandal bir bildiri yayınladı.

Yayınlanan bu skandal bildiriye Elazığ il yöneticilerinden sert bir şekilde tepki yağdı.

YIRIK: DEVLETİMİZE VE MİLLETİMİZE KARŞI YAPTIKLARI EDEPSİZLİKTİR

Elazığ Valisi Erkaya Yırık yaptığı açıklamada, “Devletimize, milletimize, demokrasiye ve hükümetimize sonuna kadar sadık ve bağlıyız. Sebepsiz bahane ve hezeyanlar üzerinden yapılan açıklama tam manasıyla; geçmişte taşıdıkları sıfatların, devletin ve milletin verdiği şerefin farkında olmayanların, demokrasiye, hukuka, devletimize ve milletimize karşı yaptıkları edepsizliktir” ifadelerini kullandı.

BULUT: MİLLETİN VESAYETE 15 TEMMUZ GECESİ NOKTAYI KOYDUĞUNU KAVRAYAMIYOR

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut da, “Vesayet artığı bir avuç konforlu takavut amiral eski özlemlerini yeni bir bildiriyle imza altına almışlar. Bildiri ile hizaya çekmeyi hala etkili bir yöntem olarak görenlerin aklı milletin vesayete 15 Temmuz gecesi noktayı koyduğunu kavrayamıyor. Akıl tutulması...” dedi.

BALIK: MİLLET SİZE 15 TEMMUZDAKİ GİBİ YİNE YENİDEN HADDİNİZİ BİLDİRİR

AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık ise, “Emekli Amiraller eski günlerini özlemiş olacakki eski alışkanlıkları ile Hükümete ayar vermeye, parmak sallamaya kalkmışlar. Ne Türkiye sizin özlem duyduğunuz Ülke nede bu Millet tanklarla korkutacağınızı sandığınız Millet Size 15 Temmuzdaki gibi yine yeniden haddinizi bildirir” ifadelerine yer verdi.

AĞAR: MİLLET İRADESİNİ HEDEF ALMASI HADSİZLİKTİR

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, “Birkaç emekli amiralin  ‘bildiri’ yayınlayarak millet iradesini hedef alması hadsizliktir. Kimse millet iradesinden daha üstün değildir. Türkiye milli iradeye meydan okunacak bir yer değildir. Bunu düşünenlere HodriMeydan” diye ifade etti.

DEMİRBAĞ: TÜRKİYE'YE KİMSE DİZ ÇÖKTÜREMEYECEK

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ da, “Vesayeti özleyen haddini bilmezler kendilerini milletin üstünde görerek Türkiye'yi karanlığa geri götürmeye çalışıyor. 15 Temmuz'da milli iradenin üstünde başka bir güç olmadığını gösteren bu millet ve bu lider var oldukça, Türkiye'ye kimse diz çöktüremeyecek. HaddiniziBilin” diye ifade etti.

ŞERİFOĞULLARI: EN İYİ BİLDİRİYİ MİLLET YAZAR MİLLET!

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ise, “Çürümüş düşüncelerinizin ürünü darbeler ve bildiriler ile hükümete ayar verme devri bitti. Bu ülkeyi de, hükümeti de, milli iradeyi de sizlere yedirmeyeceğiz! Unutmayın, en iyi bildiriyi millet yazar millet! HaddiniziBilin hodrimeydan” şeklinde konuştu.

YILDIRIM: CUNTA ARTIKLARINA BU ÜLKEDE FIRSAT VERMEYECEĞİZ

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım da, “Cunta artıklarına bu ülkede fırsat vermeyeceğiz. 15 Temmuz'daki gibi biz ölümüne, ölümüne...” şeklinde ifade etti.

IŞIKVER: KONU DEMOKRASİDİR

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin paylaşımına retweet yaparak, “103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir. Bu kapsamda partimizin görüşü olarak derhal alınması gereken önlemler şu şekildedir: Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır. Ayrıca 103 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir.Konu vatandır, konu demokrasidir, konu milli iradedir. Taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır” şeklinde açıklama yaptı.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2021, 14:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
muhammed
muhammed - 1 hafta Önce

milli iradeyi hedef alan bir tane cümle yok *Son zamanlarda gerek Kanal İstanbul, gerekse Uluslararası Antlaşmaların iptali yetkisi kapsamında Montrö Sözleşmesi'nin tartışmaya açılması endişe ile karşılanmaktadır.

*Türk Boğazları, dünyanın en önemli suyollarından biri olup, tarih boyunca çok uluslu antlaşmalara göre yönetilmiştir. Bu antlaşmaların sonuncusu ve Türkiye'nin haklarını en iyi şekilde koruyan Montrö; sadece Türk Boğazlarından geçişi düzenleyen bir sözleşme değil, Türkiye'ye İstanbul, Çanakkale, Marmara Denizi ve Boğazlardaki tam egemenlik haklarını geri kazandıran, Lozan Barış Antlaşmasını tamamlayan büyük bir diplomasi zaferidir.

*Montrö, Karadeniz'e kıyıdaş ülkelerin güvenliğinin temel belgesi olup Karadeniz'i barış denizi yapan sözleşmedir. Montrö, Türkiye'nin herhangi bir savaşta, savaşan taraflardan birinin yanında istemeden savaşa girmesini önleyen bir sözleşmedir.

*Montrö, Türkiye'nin II. Dünya Savaşında tarafsızlığını korumasına imkân yaratmıştır. Bu ve benzeri nedenlerle, Türkiye'nin bekasında önemli bir yer tutan Montrö Sözleşmesinin tartışma konusu yapılmasına, masaya gelmesine neden olabilecek her türlü söylem ve eylemden kaçınılması gerektiği kanaatindeyiz.

*Diğer taraftan; son günlerde basında ve sosyal medyada yer alan kabul edilemez nitelikteki bazı görüntüler, haber ve tartışmalar ömrünü bu mesleğe adamış bizler için çok derin bir üzüntü kaynağı olmuştur.


*TSK ve özellikle Deniz Kuvvetlerimiz son yıllarda; çok bilinçli bir FETÖ saldırısı yaşamış ve çok değerli kadrolarını bu hain kumpaslara kurban vermiştir. Bu kumpaslardan çıkarılacak en önemli ders; TSK'nin, anayasanın değişmez, değiştirilmesi teklif edilemez temel değerlerini titizlikle sürdürmesi zaruretidir.

TÜM VARLIĞIMIZLA KARŞI ÇIKIYORUZ

*Bu gerekçelerle, TSK ve Deniz Kuvvetlerimizi bu değerlerin dışına çıkmış, Atatürk’ün çizdiği çağdaş rotadan uzaklaşmış gösterme çabalarını kınıyor ve tüm varlığımızla karşı çıkıyoruz.

*Aksi halde, Türkiye Cumhuriyeti, tarihte örnekleri olan, bunalımlı ve bekası için en tehlikeli olayları yaşama risk ve tehdidi ile karşılaşabilecektir. Türk Milletinin bağrından çıkan şanlı bir geçmişe sahip, Ana ve Mavi Vatan'ın koruyucusu Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personelinin Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda yetiştirilmesi elzemdir.

*Ülkemizin her köşesinde denizde, karada, havada, iç güvenlik bölgesinde ve sınır ötesinde fedakârca görev yapan, Mavi Vatandaki hak ve menfaatlerimizin korunması için Atatürk'ün gösterdiği yolda canla başla çalışan cefakâr Türk Denizcilerimizin
yanındayız.

muhammed
muhammed @muhammed - 1 hafta Önce

bu adamlar fetö yüzünden hapis yatan adamlar

Haktan
Haktan - 1 hafta Önce

Şimdi konuyu anlayıp dinlemeden 103 amirali linç eden cahil bi kitle çıkar ne için küfrettiğini bilmeden sövüp sayarlar.şu anki hükümet kimin ekmeğine yağ sürüyorsa bu bildiriye karşı çıkar

Mağdur gürüha cevap
Mağdur gürüha cevap @Haktan - 1 hafta Önce

Onları gördüğün zaman kalıpları hoşuna gider. Konuşurlarsa sözlerine kulak verirsin. Onlar sanki elbise giydirilmiş kereste gibidirler. Her kuvvetli sesi kendi aleyhlerine sanırlar. Onlar düşmandır, onlardan sakın! Allah onları kahretsin! Nasıl da (haktan) çevriliyorlar!

Haktan
Haktan @Haktan - 1 hafta Önce

Bunların olurda yanlışı olursa kim sus diyecek.kürt eleştirirse pkk oluyor,türk eleştirse laikçi oluyor muhafazak eleştirse fetöcü oluyor biz ne yapacaz herşeye bir kulp var kendilerinde yok Rabbim bizim başımıza hayırlı devlet adamları nasip etsin

Elazığ lı
Elazığ lı - 1 hafta Önce

Bildiriyi asıl yazılma sebebi askeri okul olan harp okuluna hiç gitmeden sivil üniversitesi bitirip ordan sözleşmeli subay kadrosu ile subay yapılıp normalde o görevleri ataması imkansız olan Tuğamiral görevine atanan tarikat üyesi biri için yapılmış askeriyede bu görev için komutan olmak için insanlar yıllarını veriyor haliyle emeklide olsalar bu rütbe ile görev yapmış emekli olan ve eskiden fötü nün iftiraları ile yıllarca gapis yatmış insanların daha çok zoruna gidiyor. Açıklama yapan siyasetçiler nedense bunları fötü uzantısı görüyor.Emekli kontonların hepsi balyoz ve Ergenekon davasında yargılanan ve suçsuz oldukları ancak 17-25 den sonra ortaya çıkan askerler nasıl okuyorsa bunlarda fetö ile suçlanıyor.

Hadi yine iyisiniz
Hadi yine iyisiniz - 1 hafta Önce

Ekmeğiz çıktı..!

Hiiç
Hiiç - 1 hafta Önce

Önce bildiriyi okuyup sonra bu tepkileri okuyunca, insan hayret ediyor! Neyse, söylenecek çok şey var da, gerek yok.

GAKGOM
GAKGOM - 1 hafta Önce

OYLAR ERİYOR ...Akp ye malzeme çıktı .ama artık Aziz millet uyandı yemiyor ..

Gakkoş  Can
Gakkoş Can - 1 hafta Önce

Evet milliyetçi geçinip Elazığlının oyunu almaya çalışan GÜRSEL EROL herşeye bir açıklaman vardı. Eğer delikanlıysan genel başkanın ve darbe sevici partinden korkmuyorsan sende bu bildiriye karşı olduğunu gösteren bir açıklama yap. Görelim senin şu bizi oy için kandırmaya çalışan MİLLİYETÇİLİĞİNİ.

Melek
Melek @Gakkoş Can - 1 hafta Önce

Kafayı takmıșsınız Gürsel Erol a belliki uykularınızı kaçırmıș.

Ali Haydar
Ali Haydar - 1 hafta Önce

Derhal C.Savcilari res'en harekete geçip,gözaltı yapıp,derin soruşturma yapılmalı,bunların önünde arkasında,yanında kim varsa,ortaya çıkarılmalıdır.Birde böyle organize oldukları gözönüne alınarak, örgüt olarak muamele yapılmalıdır.Bu bireysel bir ifade değil, örgütlü bir yapı olduğu aşikardır.Siyadeyi de ,politikayı da Millet belirler, böyle moloz beyni sulanmış Bodrum sakinleri değil.Dümbelekler.Devlet Bahçeli beyefendiye hassasiyetinden ve tesbitlerinden,yapılması gerekenleri belirtmesinden dolayı şükranlarımızı arzediyoruz.Allah Sağlık ve Afiyetler versin,Başımızdan eksik etmesin.

sakar şakir
sakar şakir @Ali Haydar - 1 hafta Önce

ali haydar bak şu yazıyı da okuyuver: https://www.hurriyet.com.tr/gundem/313-generale-uyari-yap-mektubu-245840

Allah başınızdan eksik etmesin ali haydar.

-_-
-_- @Ali Haydar - 1 hafta Önce

Evlat olsan sevilmezsin sen haydar

Tottenham
Tottenham @Ali Haydar - 1 hafta Önce

Bir kez daha senin gibi olmadığımız için şükretmemizi sağladığın için teşekkürler, Ali Haydar.


SIRADAKİ HABER

banner7