Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Ne Görüştü?

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Cengiz Öztürk Kanal Fırat Televizyonu’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Elazığ ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapmış olduğu görüşmenin detaylarını açıkladı.

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Ne Görüştü?

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, Kanal Fırat Televizyonu’nda canlı olarak yayınlanan ve Furkan Dilaver’in hazırlayıp sunduğu “Son Baskı” programına telefon bağlantısı ile katıldı.

Başkan Selçuk Öztürk Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanların Elazığ ziyaretinin ardından Elazığspor’un son durumuna ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmenin ayrıntılarını açıkladı. 

Furkan Dilaver'in “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tahtayı açın talimatı verdiğine dair sosyal medyada paylaşımlar var. Cumhurbaşkanı Erdoğan tahtanın açılması için talimat verdi mi?” sorusuna cevap veren Elazığspor Kulüp Başkanı Öztürk, “Hayır! O yanlış algılama ben öyle bir şey zaten söylemedim" dedi. 

ÖZTÜRK: BEN KENDİSİNE ŞÜKRANLARIMI SUNDUM

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk yapmış olduğu açıklamada, “Murat Kurum Bakanımız oradaydı. Kıymetli Bakanımız Süleyman Soylu bakanımız oradaydı. Hepsiyle sohbet etme imkanı bulduk. Hepsiyle ilk etapta bir zorluk çektik Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşme konusunda çünkü gerçekten muhteşem konutlar yapılmış. Allah Cumhurbaşkanımızdan, devletimizden razı olsun. Zeval vermesin. Tabi insanlar Cumhurbaşkanımız çok sevdiği için bir anda kalabalık oldu. O ara görüştük, kısa sürdü. Daha sonra ziyaretlerinden sonra kendisiyle ikinci bir görüşme yaptık. Ben kendisine şükranlarımı sundum. Dedim ki Allah sizlerden razı olsun Sayın Cumhurbaşkanım. Bu memleketimize bu faciadan sonra şehri yenileme adına eski rakamla 15 katrilyona yakın yatırım yaptınız, konutlar yapıldı, alt yapılar yapıldı” ifadelerini kullandı.

ÖZTÜRK: BORCU DA 43 MİLYONA KADAR DÜŞÜRDÜK

Başkan Öztürk, “Elazığspor’umuza 200 milyonluk bir stat kazandırıyorsunuz. Ama dedim maalesef bir kur farkıyla 58 milyon bir borç ile kayyumdan Elazığspor’u teslim aldık kapanmaması adına. Ve bunun sonucunda da bu saate kadar yaşattık. Elazığspor’a dünden bugüne verdiğim kaynakta 10 milyon civarında borcu da 43 milyona kadar düşürdük dedim. Şu anda da transfer tahtamıza 25 milyon civarında borcumuz var. Sizden taraftarlarımız adına devletimizden sizlerin şefkatli elinden faydalanmak istiyoruz. Bize lütfen gölgeniz düşsün. Türkiye’de kulüplerde örneği var. Bizler dedik ki lütfen sizlerin yardımlarını istiyoruz. İçişleri Bakanımız olsun, Çevre ve Şehircilik Bakanımız olsun zaten destek vereceklerini beyan etmişlerdi. Sizler de onaylarsanız Elazığspor varlığını sürdürsün diye. Sayın Cumhurbaşkanımız da dedi ki ‘bu çevrede bu şehirden bu para bulunmuyor mu?’ dedim maalesef bulunmadı. Kendisi not aldı” şeklinde konuştu.

“O YANLIŞ ALGILAMA BEN ÖYLE BİR ŞEY ZATEN SÖYLEMEDİM”

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tahtayı açın talimatı verdiğine dair sosyal medyada paylaşımlar var. Cumhurbaşkanı Erdoğan tahtanın açılması için talimat verdi mi?” sorusuna cevap veren Elazığspor Kulüp Başkanı Öztürk, “Hayır! O yanlış algılama ben öyle bir şey zaten söylemedim. Ben Cumhurbaşkanımızla görüştüğümde Sayın İçişleri Bakanımız yanındaydı Murat Bakanımız çıkmıştı otobüsteydi. Orada size durumu anlattım. Sayın Cumhurbaşkanımız da anladı. Benim algıladığım ifade ettim.

ÖZTÜRK: 40 ŞANTİYE VAR HER ŞANTİYEMİZ 375 BİN BAĞIŞLASA 15 MİLYON EDİYOR

Kulüp Başkanı Öztürk, "Bu kadar yatırım var. Örnek veriyorum 15 milyon bulunmuyor mu anlamında. Bir örnek daha vereyim. Bugün 30 tane TOKİ şantiyemiz var. Her şeyden vazgeçtim. 30 tane şantiyesi var. Yarın belki öğrendim bir tanenin daha ihalesi yapılacakmış. Bin 1600 ya da bin 800 konut. Dün itibariyle alınan karar ilk etapta 2 bin 500 konut daha yapılacak. Bu 6 bin 500’e daha çıkacak. Bu ne demektir. 28 bin konut. Bu da yaklaşık 40 şantiye. Şimdi Türkiye’nin firmalarımızla gurur duyuyoruz. Gelsinler, yapsınlar Allah razı olsun. İşlerini erken bitirdiler, temiz yapmışlar. Türkiye’nin her yerinde bu işin ehli uzmanı gelip yapacak ki depremzedelerimize mahcup olunmasın. 40 tane şantiyeden; 15 milyon bölü kırk her şantiye 375 bin lira bağış makbuzu karşılığı bağışlasa her şantiyemiz bağışlasa 15 milyon ediyor” dedi.

ÖZTÜRK: BİZE YARDIMCI OLUNMUYORSA BU BİZİ ÜZER

Başkan Öztürk, “Ben bunu söylerken rakamları örnek veriyorum 150 bine alan var, 200 bine alan var… Bir gönül bağı. Türkiye’nin devleri desin ki gittik Elazığ’da depremde iş yaptık. Elazığ şehrine bir gönül bağımız var. Fakirimize de, fukaramıza da, öğrencimize de burs versinler Allah rızası için. Burada büyük bir ekonomi döndü. Her şantiye 375 bin para verse 15 milyon para yapar. 15 milyon para da Elazığspor’un 30 milyonluk derdi çözülür. Biz bunu yapamıyorsak biz bunu isteyemiyorsak veya bu bize yardımcı olunmuyorsa bu bizi üzer. Yarın Allah nasip eder bütün firmalarımız Ocak, Şubat, Mar, Nisan… bugün bakanımız açıkladı. 6 ay içerisinde her şey bitecek, herkes evlerine taşınacak. 6 ay sonra biz bu insanların ckapısını çaldığımız zaman farklı olur. Bugün içinde iş yaparken hatıra gönüle destek verirler. Bugün 150 milyona iş almış adamın 300 bin lira, 400 bin lira, 1 milyon vermesinden ne olur ya?” diye ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2021, 01:17
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zülfikar
Zülfikar - 4 ay Önce

Efendim neymiş TOKİ müteahhitleri 375 bin lira verselermis 15 trilyon yaparmış.Adini ne koyup verecekler,adamlar hırsızlık,soygun mu yapıyorlar ki versinler,ihaleye girmiş en uygun teklifle helaliyle iş almış,bu nasıl mantıktır.Adam gider Zekat verir ahirette köşk alır,niye topa vere ahmak mı? Sonra 15 trilyonla hiç evi olmayan,hak sahibi olmayan konteynerde kalan kiracı 100 aile bu parayla hayr ile ev sahibi olur,ömür boyu dua eder.Yok, sahan verelerki deve mi edesin he.!Yeter ya, Yeter be.

Bir gün
Bir gün - 4 ay Önce

İnşaAllah biter bu Elazığ spor Süleyman Selman oğlu zamanında az yemedin cuvallarla para akiyodu belediye kendi çalışanın maaşını 6 vermedi ama sen götürüyodun parayı Allah sizden çıkarsın o çalışanların hakkını

Yavuz
Yavuz @Bir gün - 4 ay Önce

...dedi ve aynı partiye oy vermeye devam etti.

sonuç
sonuç @Bir gün - 4 ay Önce

Görüştü eeeeee sonuç ne, Elazığspor amatöre doğru yol almaktan kurtuldu mu?

F.Kaymaz
F.Kaymaz - 4 ay Önce

Bi git yav bi git. Bitirdin bizi beeeee!

Mst
Mst - 4 ay Önce

Ulan hani 5 milyon borç vardı.kişiye göre bu borç değişiyor

Gulemanlı
Gulemanlı - 4 ay Önce

Devlet kurumları bu takım makım boş işlerine bir kuruş verirseler benim hakkım zehir zıkkım olsun sebep olanların hepsine.. ulan biz çoluk çocuğumuz için koşturak didinek mayıştan o kadar vergi alın sonrada o paraları bunlara verin yok yav zehir zıkkım olsun valla

Kerem
Kerem @Gulemanlı - 4 ay Önce

Fanatiği olduğun partinin yaptığı israflar hakkında ne düşünüyorsun?

Kayahan
Kayahan - 4 ay Önce

Umarım takımımıza gereken yardım yapılır, Elazığspor ömür boyu yaşar ve yeni stadyumunda nice başarılar alır...

xyz
xyz - 4 ay Önce

kamu kaynaklarını Elazığspor a yedirmek kul hakkıdır. OLMAYAN OKULLAR ,OLMAYAN SOSYAL DONATILAR, OLMAYAN ALT YAPI İÇİN ORGANİZE OLMASI GEREKEN İNSANLAR NEDENSE OLMUYOR. AMA CUKKA İŞİNE GELDİ Mİ HERKES HAZIR

Para çok saıçıyoruz
Para çok saıçıyoruz - 4 ay Önce

Bir boşbeleş, reklam değeri olmayan takıma 375bin lira kim verir..


SIRADAKİ HABER

banner103