Elazığspor Kulüp Yönetimi İstifa mı Ediyor?

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Cengiz Öztürk, istifa mesajı yayımladı.

Elazığspor Kulüp Yönetimi İstifa mı Ediyor?

Tetiş Yapı Elazığspor’da şok istifa mesajı.

Elazığspor Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk, transfer tahtası açılmazsa görevinden istifa edeceğini açıkladı.

ÖZTÜRK: TÜM BUNLARA RAĞMEN YILMADIK

Tetiş Yapı  Elazığspor Kulübü sosyal medya hesaplarından yapılan yazılı açıklamada, “Kamuoyuna; 2019 yılının Ocak ayında kayyımdan aldığımız Elazığspor’umuzu, zorlu şartlara rağmen bugünlere kadar getirdik. 2 yıl boyunca birçok zorluğa rağmen Elazığspor’umuzu kurtarmak, tekrar eski günlerine döndürmek adına geceli gündüzlü sorunları çözmeye gayret gösterdik. Bu saate kadar da sorunların çözümü için var gücümüzle çabaladık. Önce stadımızın yıkılmasıyla büyük Elazığspor taraftarlarından yoksun olarak sürgüne gönderildik. Daha sonra sentetik halı sahalara mahkum edildik. Tüm bunlara rağmen yılmadık, kulübümüzü yaşatmak adına çabalar sarfettik. Gelebilecek “-6 puanlar silme ve küme düşürülme” cezalarının önüne geçtik. 1967 yılında kurulan asırlık çınarımızı geçmişte 4 kez kayyımlardan alıp bugünlere getirmenin onurunu ve gururunu yaşadık. Yine Elazığspor’umuza son 10 yılda kaybolup giden dost ve kardeş kulüplerimiz Malatyaspor, Gaziantepspor, Mersin İdman Yurdu ve Orduspor gibi takımlarla aynı kaderi paylaşmasına engel olduk. 70’li ve 80’li yıllardaki Elazığspor nostaljisini kendi özüne döndürerek son 2 sezonda kendi evlatlarıyla buluşturmanın mutluluğunu yaşadık. Bugün dost ve kardeş kulüplerimiz -1 puanlı Karabükspor, sezon öncesi transferler yapmasına rağmen 4 puanlı Şanlıurfaspor ve 3 puanlı Eskişehirspor gibi aynı pozisyonda olmadık”

ÖZTÜRK: TRANSFER TARİHİNİN BİTMESİNE GEREKLİ  SÜREYİ BIRAKARAK İSTİFA EDECEK VE TAKIMIMIZI KONGREYE GÖTÜRECEKTİR

Pırıl pırıl gençlerimizle -3 puanımız silinmesine rağmen 18 puanla ligin ilk yarısını tamamladık. Ama maalesef Kulübümüzü yaşatmak adına ne yazık ki; sunduğumuz projeler, verilen sözler bugüne kadar gerçekleşmedi. İki kez yaptığımız basın açıklamalarında şehrimizin önde gelen isimlerinden kaynak oluşturma adına 5 milyon TL talep etmiş, bu 5 Milyon TL kaynağın açılımında; Bu saat itibariyle pazarlıkları ve ödeme planları yapılarak mütabakat sağlanmış, sorunlu 52 dosyanın 30’unun ödemeleri yapılması kaydıyla çözümlenmiş, geriye kalan 22 dosyayla görüşmelerimiz ve temaslarımız devam etmiştir. 5 milyonun dağılımında transfer tahtamızın açılması, içerdeki oyuncularımıza olan bir kısım ödemelerin yapılarak huzurun temin edilebilmesi ve kadro derinliğimizi oluşturmak adına transfer yapılacak oyuncuların peşinatları da dahil olmak üzere talep edilmiştir. 26 Milyon 731 Bin TL’lik faizler hariç ana borcumuzun 5 Milyon TL gibi sembolik bir rakamın; Transfer tahtasının açılması, içerdeki futbolcularımızın mutlu edilmesi,  gerekli transferlerin yapılması ve ayrıca ihtimaller doğrultusunda FİFA’dan gelecek  -6 puan cezaları ile daha sonra küme düşürülme cezasından kurtulma adına gerçekten  komik bir bedel olduğu aşikardır. Şahsım ve yönetim kurulu üyelerimizin yaklaşık  2 yıldır kulübümüzü yaşatmak adına verdiği ekonomik destek ve manevi mücadelesi  ortadadır. Yaşanan deprem sürecinde Dünya Lideri Cumhurbaşkanı’mız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi ve yine hükümetimizin birbirinden kıymetli bakanları;  özellikle İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Beyefendi ile Çevre ve Şehircilik  Bakanımız Sayın Murat Kurum Beyefendinin katkılarıyla “10 Milyar” civarında deprem  sonrası Elazığ’ımıza kaynak harcanmış, ama maalesef ki; depremden dolayı büyük sıkıntılar  yaşayan Elazığspor’umuz, bu kritik süreç de 5 milyon gibi komik bir rakamı  bulamamaktadır. An itibariyle şanlı tarihimizi elimden geldiğince yaşatmaya çalıştım.  53 yıllık çınarın yarınları için Aziz Şehrimizin silkelenip kendine gelme zamanıdır.  Bugün itibariyle 6 futbolcumuz serbest kalmıştır. Şayet transfer tahtasını açamama  durumunda kalırsak, şahsım ve yönetim kurulum transfer tarihinin bitmesine gerekli  süreyi bırakarak istifa edecek ve takımımızı kongreye götürecektir. Bugüne kadar vermiş  olduğumuz emekleri kamuoyunun vicdanına bırakıyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 12:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sararan Yapraklar
Sararan Yapraklar - 1 yıl Önce

İnşAllah kararından vazgeçmezsin de bu kulüp de şehir de kurtulur senden.Vampir gibi kulübün kanını eme eme koymadın gitti.Senin ve Elazığspor'un bu hale gelmesine sebep olanların iki yakası bir araya gelmesin hiçbir zaman inşAllah.Zehir katran olsun yedikleriniz.

Uğur
Uğur @Sararan Yapraklar - 1 yıl Önce

Buradaki yorumlara bakarak memleket insanının zihniyetini ve karakterini gayet net anlayabiliyoruz.

Mert
Mert @Sararan Yapraklar - 1 yıl Önce

Allah yüzümüze baka kapansın gitsin.

Mert
Mert @Sararan Yapraklar - 1 yıl Önce

Allah yüzümüze baka kapansın gitsin.

İşsizler
İşsizler - 1 yıl Önce

Kapatın takımı boş israf

Mert
Mert @İşsizler - 1 yıl Önce

Valla memleket nefes alır

Sorun Cok
Sorun Cok - 1 yıl Önce

Kapatin gitsin. Bir suru sikinti var sehirde dipsiz kuyu elazigspora harcanacak para yok. Karakocangucu var ismi degisir gerekirse onunla devam edilir. Bugun malatya antep ne yapti. Onlar bizden daha mi akilli.

ayıbogan23
ayıbogan23 - 1 yıl Önce

selçuk ayısının orda durması hataaaaaaa elazığı nerden nereye düşürdü

İnşallah şaka değildir
İnşallah şaka değildir - 1 yıl Önce

İnşAllah şaka değildir. İstifa eder.

Ndr23
Ndr23 - 1 yıl Önce

Bu Elazığ spor millete ne yaptı da bunları yaşatıyorlar bize yazık..

A
A - 1 yıl Önce

Umarım istifa edersin. Kene gibi yapıştın yıllardır takıma.

Xy
Xy - 1 yıl Önce

Flaşma gelişme nedir ya :))))


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109