Elazığspor’da Sorumsuzca Kart Görenler Cezalandırılacak

Elazığspor’da son haftalarda yaşanan saha içi disiplinsizliğine Kulüp Başkanı Selçuk Öztürk el koydu. Öztürk, bundan sonraki maçlarda sorumsuzca sarı kart gören futbolcuya 10 bin, kırmızı kart gören oyuncuya ise 20 bin lira para cezası verileceğini belirtti.

Elazığspor’da Sorumsuzca Kart Görenler Cezalandırılacak

Elazığspor’da iç disiplin talimatı devreye girdi.

Son haftalarda sıklıkla yaşanılan kart görme hastalığına kulüp başkanı Selçuk Öztürk el koydu.

Öztürk, son oynanan Kardemir Karabükspor karşılaşmasında Serdar Özbayraktar ve Murat Ceylan’ın kart görerek cezalı duruma düşmesinden dolayı duyduğu üzüntü ve öfkeyi maç sonunda dile getirdi ve bundan sonra ceza sistemini devreye sokacaklarını söyleyerek, gelişigüzel kart görmelere tepki gösterdi.

ÖZTÜRK: DİSİPLİNSİZLİK NEDENİYLE KART GÖRÜRLERSE CEZA UYGULANACAK

Başkan Selçuk Öztürk, “Oyuncularla toplantımı yaptım. Gerekli disiplin kararlarını kendilerine ilettim. Bundan sonra sarı kart yiyene 10 bin kırmızı kart görene 20 bin ceza uygulanacak. Niğde’de verdiğim pirimi de cari alacaklarından düşeceğim. Öyle dedim. Normalde bizim primlerimiz 3 bin. ‘başkanım 4 bin’ dediler. 4 bin yaptım. Ama Karabük’e de yenilirseniz olmaz. Bir şeyleri görüyorum çünkü. Yenilirseniz o 4 bin lirayı alırım dedim. Şimdi normal alacaklarından düşeceğim. Öyle bir dünya yok artık. Disiplinsizlik nedeniyle kart görürlerse ceza uygulanacak. Pozisyon gereği kart görsün, göle giden adamı düşürsün eyvallah. Başımız üstüne. Ama tartışma gibi şeyler olmaz. Orada hakem penaltı vermiş. Neyi tartışıyorsunuz? Kart vermedi. ‘öyle olur mu?’ senin 5 dakikan kalmış rakibe kart vermedi diyor. Ne yapacak hakem? Sen penaltını at gel bir morallen. Ne tartışıp da motivasyonunuzu düşürüyorsunuz. Bunlar boş işler. Ben bazen bu futbolcu mantığını anlamıyorum” ifadelerini kullandı.

HABER: SITKI TAŞEL

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7