ELMÜTDER Üyesi Yüksel: Yeni Evim Projesi İnşaat Sektöründeki Krizi Hafifletecek Niteliktedir

Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Yürütme Kurulu Üyesi Furkan Yüksel, yeni evim projesi inşaat sektöründeki krizi hafifletecek nitelikte olduğunu belirterek, projenin desteklenmesi gerektiğini söyledi.

ELMÜTDER Üyesi Yüksel: Yeni Evim Projesi İnşaat Sektöründeki Krizi Hafifletecek Niteliktedir

ELMÜTDER yürütme kurulu üyesi Furkan Yüksel, Yeni Evim Projesinin inşaat sektöründe yaşanan krizi hafifleteceğini belirterek, projenin oldukça faydalı olduğunu söyledi.

Projenin desteklenmesi gerektiğini ifade eden Yüksel, “Bu proje Türkiye Cumhuriyeti’nin sosyal devlet ilkesi kapsamında geliştirdiği en kapsamlı projelerden birisidir.” dedi.

YÜKSEL: YENİ EVİM PROJESİNİ OLDUKÇA FAYDALI

Yüksel, “yeni evim projesi özellikle son yıllarda yaşanmakta olan enflasyon sebebi ile inşaat sektöründe yaşanan krizi hafifletecek bir projedir. Enflasyon ve dolar kurundaki artış sebebiyle inşaat imalatları da bu doğrultuda artış göstermektedir. Bir süredir özellikle orta gelirli vatandaşların en temel hakkı olan mülkiyet hakkı kapsamında mal edinimi neredeyse imkansız hale gelmektedir. Bu sebep ile yeni evim projesini oldukça faydalı gördüğümü belirtmek isterim. Bu proje kapsamında konut kredisinde faiz oranı yüzde 0,69’dan başlayarak 15 yıl vade ile 5 milyon kredi verilmektedir açıklamaları bulunmaktadır. 1. Bölge İstanbul’da 5 milyon TL, 2. Bölge şehirlerde 3 milyon TL, 3. Bölge şehirlerde ise 2 milyon TL kadar verileceği belirtilerek bu şartları barındıran bir kredi ile faiz oranı yüzde 1,29’dan 0,69’a çekmiş durumdadır. Bu proje kapsamında vatandaşlar alacakları konutları 1 yıl oturma ve bu evi 5 yıl boyunca satmama şartına uymak durumundadırlar” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109