ELSAD İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

ELSAD istişare toplantısı üyelerin katılımıyla TEİAŞ 13. Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.

ELSAD İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Elazığ Stratejik Araştırmalar Derneğinin istişare toplantısı Başkan Av. Murat Erdoğan başkanlığında düzenlendi.

TEİAŞ 13. Bölge müdürlüğünde düzenlenen toplantıda TEİAŞ Müdürü Ahmet Saraç, yaptıkları çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

SARAÇ: ELSAD’I BURADA KURUMUMUZDA AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM

TEİAŞ’ın yaptığı çalışmalara değinen TEİAŞ 13. Bölge Müdürü Ahmet Saraç, 2022 yılında Elazığ’a 350 milyon TL’lik bir yatırım gerçekleştirdiklerini açıklayarak: “Bugün Elazığ Stratejik Araştırmalar Derneği burada ağırlıyoruz. ELSAD’ı burada kurumumuzda ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Yıllardır ELSAD Elazığ’ın gelişimi için çalışan bir sivil toplum kuruluşumuz. TEİAŞ’da Elazığ’ın gelişimine ayak uyduran bir kamu kuruluşu. Biz sürekli Elazığ’ın ihtiyaçlarına göre elektrik enerjisini nasıl temin edebiliriz diye bunun planını programını yaparak yatırımlarımızı yapıyoruz. 2022 yılı itibariyle Elazığ’a 350 milyon TL’lik bir yatırım gerçekleştirdik. Buda ciddi bir rakam. Maden ilçemize güzel bir trafo merkezi kazandırdık. Hazar trafo merkezimizi yeniledik. Ayrıca Keban Şalt 2 de Türkiye’nin en büyük şalt merkezini yapıyoruz. Bunu da inşallah 2023 sonu itibariyle tamamlayıp devreye alacağız. 2023 yılında Harput trafo merkezimizin de ihalesini yapıp tesis çalışmalarına başlayacağız.” dedi.

ERDOĞAN: 50 KİŞİLİK PIRIL PIRIL BİR GENÇ KOMİSYONU KURDUK

ELSAD Başkanı AV. Murat Erdoğan, şehrin gelişmesi ve büyümesi için önemli projeler yapacaklarını söyleyerek: “Elazığ Stratejik Araştırmalar Derneği ilimizde ağırlığını her geçen gün arttırarak devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde gençlik komisyonumuzu kurduk. 50 kişilik pırıl pırıl bir genç komisyonu kurduk. Bunlar çalışmalarına başladılar. Sahaya indiler. Önümüzdeki günlerde halkımız bu hizmetleri görecek. Bizde ELSAD yönetimi olarakta bu kış dönemini kamu yönetimlerini ziyaret ederek geçireceğiz. ELSAD, Elazığ’ın hem maddi olarak kalkınması proje noktasında zenginleşmesi ahlaki olarak ve kültürel olarak güçlenmesi için kadınıyla erkeği ile genci ile yoğun bir şekilde çalışmaktadır. Çalışmalarına devam etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2023, 15:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109