Emniyet Müdürlüğü'nün Arsası Satılamadı

Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan bombalı saldırının ardından Emniyet Müdürlüğü Binası kullanılamaz hale gelmişti. Arsa TOKİ aracılığıyla 58 Milyon 500 Bin Lira’ya satışa çıkarıldı. Peki sonuç ne oldu?

Emniyet Müdürlüğü'nün Arsası Satılamadı

18 Ağustos 2016 tarihinde Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik yapılan bombalı saldırı sonucunda Emniyet Müdürlüğü binası kullanılamaz hale gelmişti.

Bunun üzerine Elazığ Emniyet Müdürlüğü FETÖ’den devlete kalan bir okula taşınmış, patlamada zarar gören eski emniyet müdürlüğü binası da yıkılmıştı.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne TOKİ tarafından yapılan yeni binanın giderlerini karşılamak için TOKİ Çaydaçıra Kavşağı Üzerindeki Elazığ Emniyet Müdürlüğü eski hizmet binasının bulunduğu arsayı satışa çıkardı…

ARSA SATILAMADI

Hem konut hem de ticari alan olan 24 Bin 878 metrekarelik arsanın satış ihalesinde hiçbir firma fiyat teklifinde bulunmadı. Yani Elazığ’ın en önemli arsalarından biri satılamamış oldu.

TOKİ o arsa için 58 Milyon 500 Bin TL istedi. Muammen Bedel olan 58 Milyon 500 Bin TL, metre kare hesabına bölündüğünde bir metre kare 2 Milyon 350 Bin Liraya denk geliyor.

Şehir merkezindeki en önemli arsalardan biri olan bu alanın emsal değeri 1,5 yüksekliği ise 15 metre 50 santim olarak belirlenmişti.

Bu alanın hemen karşı tarafında yer alan İl Özel İdaresi’ne ait olan arsa da daha önce 3 kez ihaleye çıkılmasına rağmen satılamamıştı.

Elazığ Valiliği tarafından yapılan girişimler sonucunda Emniyet Müdürlüğü’nün yeni binası böylelikle 48 Milyon TL’ye yapılarak önümüzdeki günlerde Elazığ’a kazandırılmış olunacak.

Bu haberin tüm telif hakları www.elazigsonhaber.com internet sitesine aittir. Paylaşım yapılırken kaynak belirtilmesi gerekmektedir!

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmet
İsmet - 4 yıl Önce

TOKİ dağları taşları sattı. Hala doymadı mı,Elazığ sattıkları arsaların parasını Ankara ya aktarıyor. Elazığdan bin kazanıp bir kazandırmıyor. Hani burası park olacak burada şehit düşen polislerimizin ismi yaşatılacaktı?

SIRADAKİ HABER

banner103