“En İyi Narkotik Polisi, Anne” Projesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İçişleri Bakanı Süleyman  Soylu ve Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından çocuklar ve gençler için bağımlılık yapıcı madde kullanımını engellemek ve önlemek amacıyla başlatılan 'En İyi Narkotik Polisi: Anne' projesi Elazığ'da  Elazığ Valisi Erkaya Yırık başkanlığında yapılan toplantı ile hayata geçirildi.

“En İyi Narkotik Polisi, Anne” Projesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

'En İyi Narkotik Polisi: Anne' projesi Elazığ'da  Elazığ Valisi Erkaya Yırık başkanlığında yapılan toplantı ile hayata geçirildi.

Madde kullanımı ile mücadelede annelere yönelik farkındalık oluşturma ve bilinçlendirme çalışmasının yürütüleceği proje kapsamındaki ilk toplantıda ele alınan temel konu, yapılan çalışmaların tüm il kapsamında olması ve bu doğrultuda annelerimizin, kıymetli çocuklarımızın bu bataklığa düşmesini engelleme çalışmalarında aktif rol almaları için donanımlı hale getirilmesi konusu oldu.

Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“TOPYEKÛN MÜCADELENİN ÖNEMİ YADSINAMAZ BİR GERÇEKTİR”

“İçişleri Bakanlığımızca başlatılan "En İyi Narkotik Polisi: Anne" projesi kapsamında bugün ilimizde ilk toplantıyı gerçekleştirdiklerini, ilçelerimizde de projeyi uygulama noktasında en kısa sürede çalışmalara başlanacağını aktaran Valimiz Sayın Erkaya YIRIK, Sayın Bakanımızın da konu ile alakalı düzenlenen panelde belirttiği üzere uyuşturucu sorununu yıkacak şey, anne yüreği ve iradesidir, diye belirtmiş ve “En iyi narkotik polisi: Anne” projesi kapsamında ilimizde Valiliğimiz koordinasyonunda çok değerli annelerimiz, evlatlarımızı bu zehir ve türevlerinden koruyabilmek, uzak tutabilmek adına bizlerle mücadele edecek. Malumunuz bu tür toplumsal problemlerde topyekûn mücadelenin önemi yadsınamaz bir gerçektir.

“TÜM AİLEYE DAHA FAZLA SORUMLULUK YÜKLEMİŞTİR”

Annelerin öncelikle bu konuda bilgili, bilinçli olması sonrasında ise tüm kuvveti ve şefkati ile yavrularımızın yanlarında olması bu konuda en elzem husustur. Anne yüreğindeki sonsuz sevgi, şefkat ve merhamet bu illetle savaşımızda bizim güç kaynağımız olacaktır. Geleceğin anne babalarını, doktorlarını, öğretmenlerini, esnafını, tüccarını, yöneticilerini ve daha nicelerini bugün bizler, biz anne babalar olarak yetiştiriyor ve aslında memleketimizin tüm geleceğini şekillendiriyoruz. Değişen çağla birlikte nesiller arasındaki iletişim ve birlikte geçirilen vakit değişim göstermiştir. Bu da özellikle annelere ve dolayısıyla tüm aileye daha fazla sorumluluk yüklemiştir.

“NİCE BAŞARILAR ELDE EDECEĞİMİZE İNANDIĞINI ÖZELLİKLE VURGULAMIŞTIR”

Evlatlarımızla kurduğumuz kaliteli ve samimi iletişim, onlarla geçirdiğimiz bilinçli vakitle orantılı olarak aramızdaki bağın  kuvveti artacaktır. Bu bağlamda çocuklarımızı korumak, her türlü kötülüklerden ve müsebbibi kötülerden uzak tutmak bizlerin elinde. Bizler birlikte çalıştığımız, mücadeleyi birlikte verdiğimiz sürece güçlüyüz. Ailelerimizin evlatlarımıza duyduğu sevginin kudreti ile tüm zorlukların üstesinden geleceğimize tüm kalbimle inanıyorum" dedi ve toplantı sonunda bu konuya herkesin tüm hassasiyeti, özverisi ile yaklaşmasını böylelikle devlet millet el ele, yavrularımız için nice başarılar elde edeceğimize inandığını özellikle vurgulamıştır.”

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 18:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137