Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki Özel Bireylerden Vatandaşlara Anlamlı Çağrı

Elazığ Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören özel gereksinimli bireyler, 5-11 Haziran tarihleri arasında kutlanan Çevre Haftası Etkinlikleri kapsamında, Engelsiz Yaşam Merkezi İle Cumhuriyet Meydanı arasında duyarlılık yürüyüşü gerçekleştirdi.

Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki Özel Bireylerden Vatandaşlara Anlamlı Çağrı

Duyarlılık yürüyüşüne Elazığ Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nden başlayan özel bireyler, sırasıyla önce Gazi Caddesi’nde sonrasında ise Cumhuriyet Meydanı civarında çevre temizliği gerçekleştirdiler.

Yürüyüşe özel bireylerin öğretmen ve aileleri de katılarak bu anlamlı yürüyüşe destek verdiler.

Ellerindeki çevre ve doğa temalı pankartlar ile yürüyüş yapan özel bireyler, bir yandan yürüdüler bir yandan da yürüyüş güzergâhındaki çevreye saçılmış çöpleri toplayarak örnek davranış sergilediler.

Cumhuriyet Meydanı'nda sonlandırılan çevre etkinliğinde, vatandaşlara çağrıda bulunan özel gereksinimli bireyler ve öğretmenleri, doğanın hepimizin ortak evi olduğuna ve hepimizin bu mirasa hakkıyla sahip çıkmamız gerektiğine vurgu yaptılar. Etkinliğinin sonunda ise yürüyüşe katılanlara Elazığ Belediyesi tarafından özenle hazırlanan ikramlıklardan verildi. Yürüyüş, günün anısına eğlence ve hatıra fotoğrafı ile sonlandırıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137