Erdal Turgut: Elazığ’ın Sigorta Ödemelerini Yüzde 100 Bitireceğiz

DASK Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Turgut, katıldığı bir televizyon programında Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından DASK ile ilgili merak edilen konuları yanıtladı. Turgut, “Elazığ için de bir masa kurduk. Onların da sigortalarını ödeyeceğiz, inşallah yüzde 100 ile bitireceğiz Elazığ’ı da diyelim” ifadelerini kullandı.

Erdal Turgut: Elazığ’ın Sigorta Ödemelerini Yüzde 100 Bitireceğiz

Habertürk Televizyonu’nda yayınlanan, Noyan Doğan’ın sunduğu “Bakış” programında DASK Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Turgut açıklamalarda bulundu.

DASK Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Elazığ depremi sonrasında DASK ile ilgili yaşanan sorunlar ile ilgili bilgiler verdi.

TURGUT: HEM ELAZIĞ İÇİN HEM İZMİR İÇİN ÇOK HIZLICA ÖDEMELERİ BİTİRDİK

DASK Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Turgut, “Biz öncelikle hem Elazığ için hem İzmir için çok hızlıca ödemeleri bitirdik. Özellikle Elazığ öğretilerinden sonra İzmir’de çok hızlıca hareket ettik ve biz yüzde 97-98 oranında ödemeleri tamamladık ve bitirdik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın tespitleri ile bizimkiler biraz farklı oluyor. Onların bakışları kentsel dönüşüme yaklaşım bakış açısıyla bizimki o konutta ne hasar olmuş onu tespit etmekle ilgili. Biz küçük ve orta hasarlılarda özellikle en sıkıntılı yerler oralar. Oralarda biz orta veya küçük oluşuna bakmadan bir evin içinde bir tekrar konut ya da eski haline getirebilmek adına ne gerekiyorsa onu rahiç bedel üzerinden ödüyoruz" ifadelerini kullandı.

TURGUT: ELAZIĞ’DA SİGORTA ÖDEMELERİNİ YÜZDE 100 İLE BİTİRECEĞİZ

Erdal Turgut, “Hakikatten sigortalılarımız şunu bilsinler; biz gece gündüz onları nasıl sigortalı hale getiririz onun derdindeyiz, ikincisi de hakikatten nasıl sigorta sonucunda olan hasarlarını yani deprem hasarlarını nasıl öderiz derdindeyiz. Elazığ için de bir masa kurduk geçenlerde. Arkadaşlarımız bir hafta boyunca bir sürü dosyayı tekrar incelediler. Orada da bazı dosyalar artçılarla pert hale gelmişler. Onların da sigortalarını ödeyeceğiz, inşallah yüzde 100 ile bitireceğiz Elazığ’ı da diyelim” şeklinde konuştu.

DEPREM SONRASINDA DASK TARAFINDAN YAPILANLAR

6,8 büyüklüğündeki Elazığ depreminde DASK’a; Elazığ’dan yüzde 63 oran ile 24 bin 625, Malatya’dan yüzde 27 ile 10 bin 543, diğer illerden ise yüzde 10 ile 3 bin 753 başvuru yapıldı.

Malatya’dan yapılan 10 bin 543 başvuruda 8 bin 837 dosyann hasarı ödendi. Malatya’ya ödenen miktar ise 40 milyon TL oldu.

Toplamda başvuru yapan il sayısı 33, incelenen dosya adedi yüzde 98 ile 38 bin 215, ödenen hasar tutarı ise 286 milyon TL oldu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Dask fiyaskosu
Dask fiyaskosu - 2 yıl Önce

Yasaya göre 1 ayda ödeyeceği parayı 1 sene sallamış birde lütuf yapıyor sözümona

YALANNNN
YALANNNN - 2 yıl Önce

TÜRKİYEDE YALAN BU KADAR RAHAT SÖYLENMEMLİ.....HASAR TESPİTLERİ ARASINDA DAHİ TUTARLILIK YOK....BU ÜLKEDE NEDEN BÖYLE SAHTEKARLIK ÇOK OLUYOR...BUNDAN ÖTÜRÜ LANETLENDİK GALİBA HİÇ BİR İŞ DOĞRU DÜRÜST GİTMİYOR..SORSAN YÜZDE 99 U MÜSLÜMAN BİR TOPLUMUZZ....

Bunların yalanları bitmiyor dask eksper gönderiyor yanimizda pert diyor arkadan baska karar çıkıyor
Bunların yalanları bitmiyor dask eksper gönderiyor yanimizda pert diyor arkadan baska karar çıkıyor - 2 yıl Önce

Yok çevre şehircilikligin verdigi raporu biz kabul etmiyoruz bizim eksperin tuttuğu rapora göre yapıyoruz burda devlet kurumları arasinda bir çatışma yaşanıyor

cano23
cano23 - 2 yıl Önce

bu memleket akapeye bir daha oy verirse Allah onlardan hesabını sorar. ONLAR HIRSIZ TORPİLCİ KOKAİNCİ YALANCI SÖZÜNÜ YERİNE GETİRMEYEN TURİSTİ TÜRK MİLLETİNDEN DAHA ÜSTÜN GÖREN VARLIKLARDIR. ALLAH BUNLARI EN KISA ZAMANDA BAŞIMIZDAN DEF ETSİN. AMEN

Mustafa doydu
Mustafa doydu - 2 yıl Önce

Biz bankadan kredi almıştık konut kredisi 10 yıllığına otomatik ödeniyordu. 8 yıl dask ödenmiş 2019 2020 yi kesmeyip poliçemizi iptal etmişler haberimiz olmadı 24 ocak 2020 depreminde 125 i aradık poliçeniz iptal edilmiş dendi evimiz yıkıldı hala kredi borcumuz devam ediyor. Ben otomatik talimat vermiştik bankanın takipsizliginden mağdur olduk hiç bir ödeme almadık dedikleri laf sizden izinsiz poliçeniz yenilenmemiştir dediler. Peki 8 yıl ödeniyorda 2 yılımı neden yiyip bizi mağdur ettiler her zaman hesapta para bırakıyorduk davada açmadık ne yapmamız gerekir. Yardımcı olursanız seviniriz. Zaten evimiz yıkıldı mağduruz.

Yasin Doğan
Yasin Doğan - 2 yıl Önce

Geç kaldınız..! Bu kadar mağduriyet oluşturduktan sonra neye yarar ki..! DASK mağduriyetimizin en büyük sebebi...bizleri mahkemelere muhtaç ettiniz..

SIRADAKİ HABER