banner83

Erol: Film Şeridi Gibi İnsanların Bilgisine Sunulan Bir Atmosfer Hazırlanmış

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’da bulunan Cumhuriyet Tırı'nı ziyaret etti.

Erol: Film Şeridi Gibi İnsanların Bilgisine Sunulan Bir Atmosfer Hazırlanmış

Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatmasının 100.Yılında, Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından hazırlanan ve o coşkuyu yeniden yaşatacak “Müze/Sergi Tırları Elazığ’da ziyaretçilerini ağırlamayı sürdürüyor.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, içerisinde milli mücadele yıllarına ait Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının resimlerinin ve çeşitli objelerin yer aldığı tırı gezdi.

EROL: FİLM ŞERİDİ GİBİ İNSANLARIN BİLGİSİNE SUNULAN BİR ATMOSFER HAZIRLANMIŞ

Gezisi sonrasında açıklama yapan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Yüz yıllık tarihimizde milli mücadelemizin sonrası yüz yıllık tarihimizde Cumhuriyet’in bu ülkenin değerlerine neler kattığını, Kurtuluş Savaşı mücadelemizin hangi şartlarda ve koşullarda nasıl verildiğini bütün fotoğraflarla bir film şeridi gibi insanların bilgisine sunulan bir atmosfer hazırlanmış. Ben bundan dolayı önce Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezimizi sonra nazik düşüncelerinden dolayı Elazığ şube başkanımızı ve yönetim kurulu üyelerimizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.

ÜLKÜ: YAŞASIN CUMHURİYET’İMİZ

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Hülya Ülkü de, “Cumhuriyet tırımızı ziyaret ederek onurlandıran sayın vekilimize huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Yaşasın Cumhuriyet’imiz diyorum” dedi.

HABER: SITKI TAŞEL

banner73
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7