Esra-Zafer -Eşref Yıldırım Ortaokulu’nda Açıldı

Esra-Zafer -Eşref Yıldırım ortaokulu’nda Hayır kermesi ve resim sergisi açıldı.Bu yıl üçüncüsü düzenlenen kermeste elde edilen gelir ihtiyaç sahibi çocuklara verilecek.

Esra-Zafer -Eşref Yıldırım Ortaokulu’nda Açıldı

Esra-Zafer-Eşref Yıldırım Ortaokulu Müdürü Muhammed Mustafa Çopur, “Güzel bir günde beraberiz. Milli eğitimimizin çok değerli müdürleri, sivil toplum  örgütleri bizleri yalnız bırakmadı. Hem yetim kardeşliği hem de duyarlılığı toplumda ulaştırmak için güzel bir etkinlik oldu. Öğrencilerimizin yıl içinde yaptıklarını sergiledik. Mutlu ve gururluyuz. Böyle etkinlikleri devam ettireceğiz. Hepinize çok teşekkür ediyorum ”dedi.

Müdür Çopur, ”Kermesimiz bu yıl 3. Defa yapılıyor. Geçmişte de yaptık. Kermesimiz tamamen sponsoru olduğumuz yetimlere harcanacaktır. Geçen yıl yaptığımız tüm etkinlikler ve kermesin geliri 5.200 TL ye tekâmül etti. 1.200 Tl İHH, Milli Eğitim Bakanlığı Memur sen organizasyonuyla yapılan yetim sponsorluğuna harcandı. Geriye kalan 4000 TL 20 yetimimize 200’er liralık alışveriş çeki şeklinde verildi. Bu seneki gelirler tamamıyla okulumuz yetimlerine ve sponsoru olduğumuz yetimlere harcanacaktır ”diye konuştu.

Kermese katılan Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Başkanı İbrahim Bahşi,”Bugün Esra Zafer Eşref Yıldırım Ortaokulundaki kermes açılısı ve yılsonu sergi açılışına katıldık. Yetim ve fakir öğrenciler için kermes düzenlemişler. 2016-2017 yılında yapılan çalışmalar sergilendi. Gerçekten el emeği göz nuru çok güzel çalışmalar yapmış öğrencilerimiz 15Temmuz süreci ile ilgili resimlerden tutun teknoloji tasarım alanında fen bilimleri alanında çok güzel çalışmalar var. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz ve tebrik ediyorum. Her okulda kermes ve sergi yapıyoruz. Halkımızın bu sergilere ilgisini bekliyoruz ”diye kaydetti.

Öğrenciler tarafından hazırlanan gıda ürünleri kermeste yoğun ilgi gördü.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 16:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137