ETSO Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

ETSO Mayıs ayı toplantısında konuşan Meclis Başkanı Sedat Karataş, seçimlere değinerek, bundan sonraki süreçte bütün milletvekillerinin ayrı kaldırımlarda değil, aynı kaldırımda yürümelerin beklediklerini söyledi.

ETSO Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Sedat Karataş Başkanlığında Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan’ın ve meclis üyelerinin katılımlarıyla gerçekleşti.

KARATAŞ: SİYASİ VE ŞAHSİ POLEMİKLERLE GEÇİŞTİRİLECEK BİR 5 YILIMIZ DAHA YOK

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sedat Karataş, “Ülkemiz ve ilimiz adına büyük önem arz eden bir seçimi geride bıraktık. Gerek Türkiye’nin tamamında, gerekse ilimizde demokratik bir seçim yaşandı. Nezaket ve hoşgörü çerçevesinde geçen bir siyasi süreç oldu. Bütün siyasi partilere ve adaylarına bu pozitif duruşlarından ötürü teşekkür ediyorum. Ayrıca seçilen bütün milletvekillerimizi tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum. Bizim Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bundan sonraki süreçte beklentimiz birlik ve beraberlikiçerisinde, Elazığ’ın sorunlarıyla ilgili, vatandaşlarımızın beklentileriyle ilgili olarak ortak hareket edebilmek, ortak akıl geliştirebilmektir. Siyasi ve şahsi polemiklerle geçiştirilecek bir 5 yılımız daha yok. Depremdi, pandemiydi derken durağan bir süreç yaşayan şehrimizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardır. Elazığ’ın gelişmesine katkıda bulunacak projelerin bir an önce hayata geçirilmesine ihtiyacı vardır. İşsiz gençlerimizin istihdamına yönelik atılacak adımlara ihtiyacı vardır ve bunlar ancak, değişik partilerden seçilmiş olsalar da milletvekillerimizin uyum içerisinde çalışmasıyla gerçekleşecektir” ifadelerini kullandı.

KARATAŞ: 2.TUR SEÇİMLERİNİN ÜLKEMİZE, ŞEHRİMİZE VE MİLLETİMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

Sedat Karataş, “Biz Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bu sürecin en yakın takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Değerli arkadaşlar, geçtiğimiz ay içerisinde savunma sanayii başkanımız prof.dr. İsmail demir’in verdiği müjdelerin hemen ardından, bu hafta içerisinde yine başkanlığını üstlendiği Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. yetkilileri ile bir araya gelerek ilimizde yapılacak savunma sanayii yatırımı için fizibilite çalışması ve fikir alışverişi gerçekleştirdik. Öncelikle yatırım konusundaki kararlılığından ötürü Prof.Dr. İsmail Demir beyefendiye ve iştahlı duruşlarından ötürü yönetim kuruluma, meclisime, üniversitemize, kalkınma ajansımıza ve organize sanayi bölgemize teşekkür ediyorum. Elazığ’da görmek istediğimiz manzara tam olarak bu. Elazığ’ımızı ileri taşımak için önümüzdeki süreçte valimizle, milletvekillerimizle, belediye başkanımızla ve bütün paydaşlarımızla Elazığ’ımız için bu performans ile çalışmamız gerekiyor. Ben bu duygu ve düşüncelerle gerçekleşen seçimlerin ve önümüzdeki pazar günü gerçekleşecek 2.tur seçimlerinin ülkemize, şehrimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Toplantı daha sonra gündem maddeleri ile devam etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137